86%

Olymp

Olymp
Olymp
Autor:
Originál:Olympos
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Olymp
Olymp
Nakladatel:LASER books
ISBN:978-80-7193-242-0
EAN:9788071932420
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Garry Ruddell
Překladatel:Petr Kotrle
Editoři:Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rozsah (počet stran):920
Formát (výška x šířka):185 x 120 mm
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

Druhá kniha dilogie Ílion.

„O hněvu Achillea, syna Péleova, zabijáka soucit neznajícího, osudem k smrti předurčeného, nám zpívej, ó Múzo."
Ta slova napsal slepý Homér ve starověku, ale začal jimi i náš příběh. Potomci lidstva sami sebe transformovali do podoby řeckých bohů a rozehráli mezi sebou hru, v níž se hrdinové Trojské války znovu střetnou o osud mýty opředené metropole. Boj však neprobíhá podle předem vytýčeného plánu a přestává být pouhým představením. Thomas Hockenberry, univerzitní profesor klasických studií z časem zavátého dvacátého století, již není pouhým pozorovatelem pevně daných událostí, ale je přímým účastníkem nemilosrdných bojů mezi božskými stvořeními vzdálené budoucnosti.
Současně se na Zemi zbytky obyvatel, geneticky upravených k dlouhověkosti, pokoušejí přežít vyhlazovací snahy vedené stvořeními z jiného vesmíru. Harman, Daeman, Ada a další se bezděčně stávají těmi, na nichž možná spočívají poslední naděje starého lidstva.
A nakonec jsou tu moravci - lidmi vytvoření kyborgové původně určení k pracím na asteroidech a vnějších planetách. Přilákáni zvýšenou kvantovou aktivitou v okolí Marsu a Země, hlásí se ke svému lidskému dědictví a pokoušejí se zastavit šílenou destrukci dříve, než bude nenapravitelně narušen samotný vesmír.
Olymp je nádherným a strhujícím dokončením událostí z románu Ílion. V dech beroucím tempu se jednotlivé nitky příběhu splétají, až se protnou v dramatickém finále, v němž jsou konečně zodpovězeny otázky, které trápily stovky čtenářů po dočtení předchozího svazku. Avšak Ílion a Olymp lze brát spíše jako jeden mohutný román, dílo natolik ambiciózních rozměrů a nadčasového zpracování, jaké vyžaduje skutečného mistra psaného slova - a tím Dan Simmons rozhodně je. O tom se ostatně sami můžete přesvědčit.

Žánr a kategorie knihy Olymp

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Série Ílion

Díl v sérii:2

Další díly v sérii Ílion

Název knihyDíl v sérii

Štítky