83%

Líheň

Líheň
Líheň
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání čeština čeština
Koupit knihu za 313 Kč na KOSMAS.cz Přidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Líheň
Líheň
Nakladatel:Triton
ISBN:978-80-7387-277-9
EAN:9788073872779
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):480
Formát (výška x šířka):200 x 140 mm
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha
Edice:Trifid

Anotace

Marika Zaháňská je asistentkou na vysoké škole. Občas si stěžuje, že je příliš atraktivní na to, aby se o ní zajímali skuteční muži, občas si stěžuje, že nemá peníze. Bere to s humorem, nic jiného štíhlé sportovně založené zlatovlásce nezbývá. Stačí ale, aby se v uličkách za Knížecí potkala s mladíkem s lehce nepřítomným pohledem a pětačtyřicítkou v podpažním pouzdře a rázem se ocitá v jiném světě. Ve světě zabijáků s ledovýma očima, kde sílu argumentů příliš často nahrazuje ráže a kadence zbraní.

Dostává se do středu konfliktu mezi ruskou mafií a americkou tajnou službou, která jsou však jen předehrou k něčemu mnohem hrozivějšímu, fundamentálnějšímu. Už nejde jen o to přežít a uchránit své blízké. Co bylo realitou, stává se snem, sny naopak nabírají na ostrosti a noční můry zrozené tisíciletími trvání civilizace získávají vražednou sílu. Stopy nevedou do New Yorku ani do Asie na divoký Východ. Klíč ke všemu leží ve staré Praze, ukryt v základech domů, o nichž není jasné, kdo je postavil. Marika nemá na vybranou, stojí mezi mlýny, které melou pomalu ale jistě a s pistolemi v rukou se je snaží zastavit. Necouvne, není kam.

Žánr a kategorie knihy Líheň

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Štítky