74%

Horečnatý sen

Horečnatý sen
Horečnatý sen
Knihu četloKnihu chce přečístVlastní
ČetloChce přečístVlastní
112
Autoři:, Douglas Preston
Originál:Fever Dream
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Vydání knihy :

Horečnatý sen
Horečnatý sen
Nakladatel:BB art
ISBN:978-80-7381-902-6
EAN:9788073819026
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Jan Matoška
Překladatel:Věroslava Ončáková
Editoři:Zuzana Pokorná, Ludmila Böhmová
Rozsah (počet stran):358
Formát (výška x šířka):235 x 160 mm
Vazba:Vázaná s přebalem
Materiál:kniha

Anotace

Desátá kniha série Pendergast.

Zvláštní agent Aloysius Pendergast se zcela nečekaně ocitne ve spárech vlastní minulosti, o níž si myslel, že je dávno pohřbena.
Se vzpomínkami na zesnulou manželku se postupně vynořují bolestné podrobnosti jejího děsivého skonu i řada znepokojivých otázek, na něž je třeba najít odpověď. Krok za krokem vyplňuje spolu s poručíkem Vincentem D'Agostou (a později i jeho přítelkyní kapitánem Laurou Haywardovou) bílá místa v Helenině životě a přivolává na svět přízraky, které nejsou ani zdaleka nehmotné. Z přízraků se stávají konkrétní nepřátelé, dávný mýtus se mění v nelítostnou současnost. Na scéně se objevují první vraždy, těžká zranění i záhadné choroby a Pendergast už s jistotou ví, že narazil na něco velkého a že klíč k rozuzlení leží nejspíš v legendami opředené bažině Black Brake.
V tajemných zákoutích amerického Jihu - ale i v Africe - se odvíjí příběh, který začal před patnácti lety a který vlastně nikdy neskončil, příběh lidí, pro něž jsou zákony i morální zábrany neznámým pojmem, příběh člověka, který tahá za nitky osudu a vůbec ničeho se neštítí.
Douglas Preston a Lincoln Child ani tentokrát nezůstávají nic dlužni své pověsti skvělých literátů a bravurních fabulátorů.