76%

Trojská Odyssea

Trojská Odyssea
Trojská Odyssea
Autor:
Originál:Trojan Odyssey
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Trojská Odyssea
Trojská Odyssea
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7341-469-4
EAN:9788073414696
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Bohumil Fencl
Překladatel:Karel Šmejkal
Editoři:Tomáš Vystrčil, Mirka Jarotková
Rozsah (počet stran):446
Formát (výška x šířka):235 x 160 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Sedmnáctá kniha série Dirk Pitt.

Na konci románu Znovuzrození Valhaly Dirk Pitt ke svému překvapení odhaluje, že má dvě dospělé děti, o jejichž existenci neměl dosud tušení. Jsou to dvojčata, zrozená před třiadvaceti lety ženou, o které se domníval, že zemřela při podmořském zemětřesení. Obě děti zdědily jeho lásku k moři, takže se dcera Summer stala mořskou bioložkou a syn Dirk námořním inženýrem. Nyní jsou zde, aby pomohly svému otci v jeho životním dobrodružství.
Oceán u pobřeží Nikaraguy je zamořený hnědým slizem. Dvojčata pracují v podmořské výzkumné stanici Národní podmořské a oceánské agentury NUMA a snaží se nalézt zdroj znečištění, když se stanou dvě překvapivé události: jednak Summer objeví pod mořskou hladinou artefakt, cosi zvláštního, krásného a starodávného, a jednak se v atmosféře začíná tvořit nejhorší bouře za řadu let, která směřuje přímo k nim. V cestě hurikánu se navíc nalézá i luxusní plovoucí hotel.
Nebezpečí pro všechny zúčastněné je nepředstavitelné, takže Pitt, Al Giordino a zbytek posádky NUMA zoufale spěchají na pomoc, avšak to, co naleznou v patách bouře, je nesrovnatelně strašnější nežli běsnění přírody. V této části světa totiž působí veskrze lidské zlo. Brzy mají být jeho snahy završeny a celý svět se má podstatně změnit. Evropě a východní části Ameriky hrozí nová doba ledová.
Lze-li však věřit objevu Summer, pak svět, jak ho známe, už podstatně jiný je...

Série Dirk Pitt

Díl v sérii:17

Další díly v sérii Dirk Pitt

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Dirk Pitt