84%

Portobello

Portobello
Portobello
Autor:
Originál:Portobello
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Portobello - barvitá ulice v západní části Londýna je místem se zvláštní atmosférou. Nabízí návštěvníkům oblíbené pouliční trhy s rozmanitým zbožím, ale také značnou dávku dobrodružství. Není totiž příliš bezpečná. Sem umístila Ruth Rendellová děj svého dalšího zajímavého románu, v němž zdánlivě nepodstatná náhoda spouští řetězec událostí, které se nedají zastavit.
Když majitel galerie Eugene Wren najde na ulici obálku s penězi, neodevzdá ji policii, ale vyvěsí oznámení, aby mu ten, kdo ji ztratil, zavolal. Tento vzkaz propojí životy naprosto odlišných lidí, každý z nich má svá tajemství, obsese, problémy, sny, zoufalá přání. Setkává se s Lancem, pobudou a zlodějíčkem, který se o peníze hlásí, ale také se skutečným majitelem, schizofrenikem Joelem. Osudy těchto postav se splétají s dalšími postavami příběhu a čtenář se ocitá v napínavém ději plném překvapivých zvratů.

Portobello
Portobello
Nakladatel:Vyšehrad
ISBN:978-80-7429-233-0
EAN:9788074292330
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):296
Formát (výška x šířka):200 x 130 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah, přebal
Materiál:kniha
Edice:Detektivky

Anotace

Portobello – barvitá ulice se zvláštní atmosférou v londýnské čtvrti Notting Hill. Sem umístila Ruth Rendellová děj svého dalšího zajímavého románu, v němž zdánlivě nepodstatná náhoda spouští řetězec událostí, které se nedají zastavit. Když majitel galerie Eugene Wren najde na ulici obálku s penězi, neodevzdá ji policii, ale vyvěsí oznámení, aby mu ten, kdo ji ztratil, zavolal. Tento vzkaz propojí životy naprosto odlišných lidí, každý z nich má svá tajemství, obsese, problémy, sny, zoufalá přání. Ruth Rendellová opět svým strhujícím způsobem nahlíží do zákoutí lidských osudů.

Žánr a kategorie knihy Portobello

Krásná literatura