Předčasný pohřeb

Předčasný pohřeb
Předčasný pohřeb
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Entombed
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

V centru New Yorku dochází k demolici domu, kde kdysi bydlel velký básník a prozaik Edgar Allan Poe; při práci ve sklepě dělníci objeví zazděnou kostru - kdosi zde zaživa pohřbil ženu. Zástupkyni okresního návladního Alex Cooperové tento případ připomíná klasickou scénu z Poeových povídek... až na to, že podle lékaře tato žena zemřela zhruba před pětadvaceti lety.
Mezitím Alex pronásleduje zločince, kterého se již před čtyřmi roky marně snažila vypátrat - po luxusní čtvrti Upper East Side se opět prochází pachatel, ohrožuje osamělé ženy a díky stylu napadení si vysloužil přezdívku Punčochový násilník. Díky zdokonalené technice vyšetřování DNA lze po nejnovějším útoku spojit nynější případ s dávnými přepadeními. Snad se tedy Alex a jejím detektivům podaří onoho tajemného muže identifikovat a hlavně postavit před soud, ještě než dojde k promlčení jeho dřívějších brutálních činů.
Pak dojde k dalšímu napadení, jehož oběť umírá. Alex pátrá po tom, proč se z násilníka stal vrah, a vyšetřování vede i do minulosti zavražděné ženy, přičemž vyplouvají na povrch dávné poklesky i mnozí nepřátelé - ovšem nad to všechno motiv msty, který se stal úhelným kamenem mnoha povídek E. A. Poea.
Pátrání totiž Alex s detektivy Mercerem Wallacem a Mikem Chapmanem vede do newyorské botanické zahrady, kde se setkávají s tajemným knihovníkem, jinak také prezidentem Společnosti Havrana, výběrového spolku lidí, kteří se věnují Poeovu životu a dílu. Je možné, že jejich vášeň pro Poeovy bizarní a výjimečně naplánované literární vraždy přesahuje rámec vědeckého zájmu? Alex musí vzít v úvahu i spisovatelův vlastní pohnutý život, v němž pátrá po stopách, které by ji vedly k šílenému vrahovi, s nímž sama podstoupí souboj na život a na smrt.

Předčasný pohřeb
Předčasný pohřeb
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7341-746-4
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Eva Poskočilová
Rozsah (počet stran):352
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:Vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Edice:Class

Série Alexandra Cooperová

Díl v sérii:7

Další díly v sérii Alexandra Cooperová

Název knihyDíl v sérii

Štítky