Máme to v rodině

Máme to v rodině
Máme to v rodině
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Running in the Family
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Kanadský básník a romanopisec je dnes světoznámým autorem díky oceněnému románu Anglický pacient, jehož filmová verze získala největší počet Oscarů v r. 1997.
Autor byl do té doby známý spíše jako vynalézavý experimentátor, rozbíjející běžné románové postupy, spojující poezii a prózu, ale také normální děje se značně fantastickými, až surrealistickými jevy. Do této skupiny jeho děl patří i fiktivní memoár Máme to v rodině z roku 1982. V barvité a exotické mozaice poskládané z příběhů, anekdot, básní a faktografických pasáží Ondaatje oživuje svoji minulost a mapuje svůj rodokmen: pochází ze Srí Lanky, kde žil až do svých devatenácti let.
V knížce se vrací na místa svého dětství a dospívání, ale také se vrací v čase do minulosti generace svých rodičů. Vzpomínky se soustřeďují nejen na rodiče, ale také na nejbližší rodinu, jejíž členy kreslí s láskou jako svérázné originální osobnosti s řadou příběhů a anekdot.
Kniha je poskládána z jednotlivých útržků, odlišených i formálním zpracováním, které tvoří poetickou vypravěčskou mozaiku, spojenou zvláštní životní filozofií autora.

Máme to v rodině
Máme to v rodině
Nakladatel:Argo
ISBN:80-7203-105-8
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Hana Zahradníková
Rozsah (počet stran):166
Formát (výška x šířka):205 x 125 mm
Vazba:Vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Edice:AAA - Edice angloamerických autorů

Žánr a kategorie knihy Máme to v rodině

Krásná literatura » Próza » Světová próza

Štítky