Miloval jsem svou ženu

Miloval jsem svou ženu
Miloval jsem svou ženu
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:A feleségem története
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání maďarština maďarština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Miloval jsem svou ženu
Miloval jsem svou ženu
Nakladatel:Odeon
ISBN:01-521-81
Termín:
Pořadí vydání:2
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Magda Reinerová
Rozsah (počet stran):320
Formát (výška x šířka):205 x 135 mm
Vazba:pevná vázaná s přebalem
Materiál:kniha
Náklad (počet výtisků):40000
Edice:Galérie Moderních Autorů

Anotace

Ten neohrabaný holandský námořník Störr, kterého Milán Füst učinil ústřední postavou svého románu, nebýval právě složitá povaha. A když křižoval oceán na kapitánském můstku nákladní lodi, sotva ho napadlo, že vezme jednou do ruky pero a pokusí se sepsat svůj život a tím mu snad přijít na kloub. Rád dobře pojedl a popil, o ženách toho moc nevěděl a svět se mu jevil jako docela vlídné místo k životu. Ale pak se do toho zapletla maličká Francouzka Lizzy a tím to začalo. Jak si může námořník být jist věrností své ženy? A navíc ženy tak záhadné, vrtošivé, ztřeštěné i zádumčivé, jako býla ona. S těžkopádností mořského vlka se vrhá na nejrůznější stopy a zaplétá se stále víc do osidel vášně, která už mnohé zahubila. Hnán žárlivostí prožívá muka sebezpytování a začíná přemýšlet nejen o své ženě, ale i o sobě, o lidech, o životě.
Čtenář sleduje kapitánový zápisky, psané se zdánlivou prostoduchostí a roztěkaností člověka nezvyklého peru, a teprve postupně si uvědomuje, že nahlíží do přejemné pavučiny lidského nitra se všemi jeho netušenými hlubinami.
Román MILOVAL JSEM SVOU ŽENU právem proslavil svého autora ve vlasti i v mnoha evropských zemích originálním pojetím, půvabným stylem i hloubkou životní filozofie.

Štítky