Vítězství Nadace

Vítězství Nadace
Vítězství Nadace
Vlastní
Vlastní
1
Originál: Foundation´s Triumph
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Vítězství Nadace
Vítězství Nadace
Nakladatel:Návrat
ISBN: 80-7174-539-1
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):312
Vazba:měkká brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

Takto začíná poslední pátrání Hariho Seldona, stvořitele psychohistorie, když uniká z exilu, aby se naposledy rozhlédl po Císařství plném hvězd, jehož osud s takovou péčí naplánoval, a nyní vidí, že veškeré jeho úsilí bylo marné.
Hari Seldon, uvězněný na ocelí pokryté planetě Trantor, ví, že na vzdálené planetě Terminus roste v tajnosti jeho Druhá Nadace, bezpečně v rukou Padesátky. Jeho práce je dokončena a Seldon se připravuje spokojeně zemřít – ale objeví novou teorii, která by mohla vysvětlit fenomén chaotických světu, který jeho Nadaci ohrožuje od samotného početí.
Uniká ve společnosti úředníka, piráta a krásné černé pasažérky a potuluje se hvězdným pendlem přes červí díry po Galaxii. Později přesedne na kosmickou loď a pátrá po odpovědi na to, co považuje za poslední záhadu. Místo toho ale odhaluje spleť ambicí, pochyb a zrady. Lodovik Trema, jenž již není vázán Třemi zákony, shromažduje rebelující roboty pro celocísařské spiknutí. A Daneel Olivaw, jenž lidstvu obětoval dvacet tisíc let, má nového pána.
Je ohrožena samotná tajná Nadace. Stačí Padesátka, se svými ohromnými mentalickými silami, zajistit budoucnost lidstva? Nebo Druhá Nadace uspěje, jen aby padla před chaosem, který Hariho od začátku sužuje- a láká?
Vítězství Nadace je klimaxem nejctižádosti vějšího a nejúspěšnějšího podniku ve science-fiction konce minulého století. Podniku, který spustil sám Asimov – jako Hari Seldon – a určitě by se mu líbil.

Série Druhá trilogie Nadace

Díl v sérii:3

Další díly v sérii Druhá trilogie Nadace

Název knihyDíl v sérii