97%

Tomáš Jurák

Tomáš Jurák
Tomáš Jurák
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:09.08.1971 (Brno)
Věk:52
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Tomáš Jurák je začínající spisovatel (2012), avšak jeho díla nesou znaky profesionálního autora. První knihou, kterou vydal, je sbírka povídek Dva světy nestačí.


Tom se narodil v Brně, ale většinu života prožil v Blansku. Do Brna se vrátil studovat VUT, elektrotechnologii. Odmala se stranil humanitních oborů, neměl rád češtinu, dějepis, ani zeměpis. Po škole nastoupil do malé firmy, která vyráběla a prodávala měřicí a automatizační techniku a počítače. Má rád techniku všeho druhu, a proto skončil v IT firmě, kde pracuje s nejnovějšími produkty a technologiemi a v níž pracuje dosud (2012). Některé jeho povídky jsou právě z prostředí IT, nebo z technikou zaplněné cesty do vesmíru. Dokáže psát nejen naprosto reálné příběhy z našich životů, ale také fantastické sci-fi, kde jsou použity dechberoucí zajímavosti ze světa té techniky, která ho fascinuje a vlastně mu podsouvá náměty k povídkám.

Ovšem co se týče bydlení, dal přednost vesnici za Brnem, kde se svou ženou vychovávají syna Jáchyma.

Tomova rodina je literárně nadaná, starší sestra od dětství píše povídky a básničky a odtud zřejmě pramení spisovatelské kvality tohoto muže, který právě lásku k literatuře v sobě objevil až v dospělosti.

Čte kromě Jiřího Kulhánka historické romány a novely z Asie (např. James Clavel), o objevných plavbách, zápisy z cest (např. Andrzej Stasiuk), příběhy o lidech. Sám také rád cestuje a zážitky pak transformuje do podoby literární fikce.


Knihy

Počet knih: 3 

Období, ve kterém působil Tomáš Jurák

Moderní literatura » 21. století » Česká literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Tomáš Jurák
Tomáš Jurák
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu8.6.2012 v 21:31
http://dobra-kniha.cz
stránky Tomáše Juráka a Moniky May - edice "Dobrá kniha"
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení