91%

Simona Monyová

 Simona Monyová
Simona Monyová
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:1967 (Brno, Československo)
Zemřel:03.09.2011 (Brno)
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Tragicky zesnulá brněnská patriotka spisovatelka Simona Monyová se narodila 17. března 1967 v Brně.
Autorka téměř třiceti bestsellerů se zaměřila na literaturu pro ženy, kde hlavní hrdinky a hrdiny stavěla do situací vyhrocených partnerských vztahů. Názvy jako Opiju tě rohlíkem, Tchyně a uzený, Krotitelka snů, Hra svalů a další, hovoří za vše, často si pomáhala v názvech knih příslovími.
V jednom ze svých rozhovorů pro dámský časopis přiznala, že má ráda modrou barvu, Mahenovu knihovnu, Vladimíra Mišíka, krvavý steak, kopretiny a slunečné počasí. Naopak ji naštve, když jí někdo lže, nutí ji cestovat MHD a vstávat příliš časně.
Kromě psaní, díky němuž se jí přezdívalo Viewegh v sukních, spolupracovala s kamarádkou Evelínou na cd s názvem Otrokyně lásky, kde byly zhudebněny její texty.
Podle jejího námětu stejnojmenné knihy vznikl televizní film Tchyně a uzený, v hlavní roli s Libuší Švormovou. A Česká televize se podle jejích povídek chystala natáčet desetidílný seriál Bleděmodré štěstí s černou krajkou.
Další tvorba však přervala tragická smrt, kdy byla dne 4. srpna 2011 zavražděna svým druhým manželem, který je zároveň otcem jejího nejmladšího syna. Až teprve poté se společnost dozvěděla, že známá spisovatelka byla obětí domácího násilí, které se jí povedlo mnoho let tajit.

Zdroj:http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/362788-simona-monyova.html


Knihy

Počet knih: 0 

Litujeme, ale nebyl nalezen žádný záznam.

Období, ve kterém působil Simona Monyová

Moderní literatura » 21. století » Česká literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

 Simona Monyová
Simona Monyová
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení