Venuše Samešová

Venuše Samešová
Venuše Samešová
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:1955
Věk:65
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Výtvarnice a nadějná herečka Venuše Samešová je nejmladší dcerou českého krotitele Sameše. V českém filmu Karla Kachyni MALÁ MOŘSKÁ VÍLA z roku 1976 hrála jednu z vedlejších rolí, postavu Černé princezny.

Na nastudování své role se v té době připravovala spolu se známým výtvarníkem Vratislavem Hlavatým. Tato spolupráce vyústila v nevšední, až artificiální ztvárnění této postavy.

V dalších českých filmech jsme ji, bohužel, již spatřit nemohli, neboť od osmdesátých let minulého století žije v Berlíně. Její postava je originální a má bezpochyby jedinečný charakter a je škoda, že je to pro českého diváka jediná role, ve které jsme se s Venuší Samešovou setkali. Měla ještě možnost spolupracovat s německou televizí ARD, avšak dala přednost péči o svého malého syna, kterému věnovala veškerý svůj čas.

Už před lety musela tato půvabná míšenka s africkými geny v krvi působit v socialistické Praze doslova jako zjevení. Dnes Venuše Samešová žije v Berlíně, kam emigrovala v osmdesátých letech. Živí se jako ošetřovatelka a se svými životními zážitky zúčtovala s vtipem a bez sentimentu ve své vzpomínkové knize, jejíž název nese pouze její jméno.
Svého času poznala pražskou smetánku, dům spisovatele Jiřího Muchy i manžele Havlovy. Půvabům Venuše se obdivoval Pavel Landovský a později dokonce samotný Karel Gott, který si ji vybral v jednom z berlínských nevěstinců, kde přechodně pracovala.

Zdroj:https://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/62145-venuse-samesova.html


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Venuše Samešová
Venuše Samešová
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz