90%

Peter M. Senge

Peter M. Senge
Peter M. Senge
Národnost:AmerickáAmerická

Životopis

Peter M. Senge (1947) vyučuje na proslulé Sloan School of Management při Massachusettském technologickém institutu (MIT) a je zakladatelem Společnosti pro organizační učení (Society for Organizational Learning, SoL).

(K Sengeho profilu na stránkách SoL se nejrychleji dostanete přes tento odkaz.)

Bakalářské studium techniky absolvoval na Stanfordově univerzitě, magisterské studium v oboru modelování sociálních systémů a doktorské studium managementu absolvoval na MIT.

Kromě knihy Pátá disciplína se jako spoluautor podílel na knihách The Fifth Discipline Fieldbook (1994), The Dance of Change (1999), Schools That Learn (2000) a Presence (2004).

Senge je znám jako jeden z nejnápaditějších myslitelů v oboru managementu a vedení lidí na světě. Podle časopisu Journal of Business Strategy (září/říjen 1999) patří mezi 24 osobností, které v posledních sto letech nejvíce přispěly k rozvoji podnikatelských strategií, přičemž časopis Business Week jej v roce 2001 označil za jednu z deseti nejvlivnějších světových autorit v oboru managementu.

Bohatá je jeho přednášková činnost, poradensky úzce spolupracuje s předními světovými organizacemi nejen v podnikové sféře (např. BP, Ford, Intel, Hanover Insurance, Saudi Aramco, Shell, Unilever), ale i v oblasti zdravotnictví, školství, státní správy a s řadou neziskových organizací (např. Roca, Oxfam, Světová banka).

S ženou a s dětmi žije ve státě Massachusetts.


Zdroj:http://www.mgmtpress.cz


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Peter M. Senge
Peter M. Senge
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení