75%

Doug Naylor

Doug Naylor
Doug Naylor
Národnost:AnglickáAnglická
Narozen:1956 (Manchester, Anglie)
Věk:67
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Doug Naylor se narodil v Manchesteru v Anglii. Studoval Chelthamovu nemocniční školu hudby a poté studoval na univerzitě v Liverpoolu, odkud byl ovšem vyhozen. Poté se živil jako prodavač. Po seznámení s Robem Grantem a vydělání nějakých peněz se mohl vrhnout konečně na svou autorskou práci. Nejprve začali psát pořady pro rádio (Son of Cliché nebo Wrinkles). Poté se konečně dostali k práci pro TV (stanice ITV).

Doug se začal živit jako scénárista. Přivedl na svět seriály jako CERROT'S LIB, či SPITTING IMAGE. Společně také napsali první díly ČERVENÉHO TRPASLÍKA, který se na TV obrazovky dostal až roku 1988. Od té doby se od trpaslíka již neodtrhnul. S Robem založily produkční společnost Grant Naylor Productions a od druhé série (1989) se stali hlavními producenty. Společně napsali šest sériía, poté Rob Grant odešel. Doug Naylor tedy zůstal sám, napsal SMEG OUTS a SMEG UPS, či CAN'T SMEG WON'T SMEG. Také poslední dvě série napsal už Doug sám.

Jeho další činností, mimo psaní scénářů a produkce, je režie. Zrežíroval několik dílů trpaslíka a téměř u všech asistoval. Zahrál si také v nějakém tom dílu trpaslíka a občas v nějakém pořadu. Doug Naylor je také spisovatelem. Společně s Robem napsal knihy Nekonečno vítá ohleduplné řidiče a Lepší než život. Sám je autorem knihy Poslední člověk.

V současné době se Doug věnuje psaní a produkování bonusů, které vycházejí na DVD verzích s trpaslíkem. V nich si také samozřejmě i zahraje. Také napsal i scénář k Red Dwarf Movie, který se bohužel zatím nedočkal realizace (čeká na ní už od roku 2001). Zda-li se někdy natočí, je ve hvězdách.

Jak je vidět, Doug Naylor je opravdu muž mnoha profesí. Režisér, herec, scénarista, spisovatel, producent... Ale hlavně se do světa filmu zapsal jako jeden z autorů legendárního seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK.

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Doug_Naylor


Knihy

Počet knih: 4 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Doug Naylor
Doug Naylor
Doug Naylor
Doug Naylor
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení