84%

Otčina

80-85611-29-5
80-85611-29-5
Knihu četlo
Četlo
1
Autor:
Originál:Fatherland
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Napínavý příběh detektivního pátrání, v němž se autor zabývá myšlenkou, že Hitler žije a Evropa od Atlantiku až po Ural je ovládána Německou říší. - zdroj - KJM Brno

Napínavý román, známý také díky stejnojmenné filmové adaptaci, se odehrává v imaginárním historickém panoramatu, ve kterém je Německo vítězem druhé světové války a chystá se na oslavu 75. narozenin Adolfa Hitlera.
Berlín na jaře 1964. Xavier March je detektiv, jakých už jsme poznali desítky, jeden z těch, kteří to přehánějí s pitím i s prací, kteří špatně spí a po rozvodu žijí už léta sami a kteří s cigaretou v koutku úst cedí kousavé průpovídky. Jeden podstatný rozdíl by tu ale byl: March se pyšní titulem Sturmbannführera SS, nacistické Německo ovládá celou Evropu a tajemství, kterému je vyšetřovatel na stopě, by mohlo ošklivě zkalit oslavu Vůdcových pětasedmdesátin.
Robert Harris vystudoval anglickou literaturu na univerzitě v Cambridge a jako novinář a oceňovaný sloupkař pracoval mimo jiné pro BBC a list Sunday Times. Spisovatelskou dráhu zahájil v oblasti literatury faktu, kde se jeho knihy mimo jiné věnovaly dějinám chemických a biologických zbraní a kauze údajných Hitlerových deníků (Obchod s Hitlerem). Český čtenář se už mohl seznámit s velkou částí jeho románové tvorby, mimo jiné s knižními předlohami úspěšných filmů Enigma a Muž ve stínu. (méně textu)
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 1993, počet stran: 245 ...více
Štítky: alternativní historie
KomentářeZajímavostiBazarRecenzeVydáníDiskuzeKomentáře
Přidat komentář

80-85611-29-5
80-85611-29-5
Nakladatel:Riopress
ISBN:80-85611-29-5
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Jan Nemejovský
Rozsah (počet stran):245
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Žánr a kategorie knihy Otčina

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi