Joanna Fulford

Joanna Fulford
Joanna Fulford
Národnost:BritskáBritská
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Vyrůstala na venkově v hrabství Bedfordshire, kde si užívala volnosti, jaká je pro dnešní děti jen těžko představitelná. Milovala koně a psaní. Jízda na koni jí umožňovala poznávat přírodu a vážit si jí, zatímco psaní jí pomáhalo poznávat vnitřní svět člověka.

Vystudovala gymnázium v Bedfordu a poté se rozhodla stát učitelkou. Po dokončení studia toužila zažít nějaké velké dobrodružství a nabídla své služby jako dobrovolnice v rozvojových zemích. Byla poslána do Sierry Leone, kde dva roky učila. Během tohoto svého pobytu v Africe prožila mnohé nezapomenutelné chvíle, jakými bylo například setkání s krokodýly, s kobrou a dokonce ji napadl divoký pes.

Po návratu do Anglie opět nějaký čas učila, ale dál toužila poznávat něco nového. Odjela proto na Bermudy, poté se znovu na čas vrátila k učitelství v Anglii a posléze v Madridu. Dál cestovala po Evropě, Severní Americe, Africe i Dálném východu. Během této doby se vzdělávala v literatuře a psaní. Posléze zcela opustila učitelskou kariéru a začala se psaní věnovat naplno. V roce 2008 přijalo nakladatelství Harlequin její první romanci a od té doby má na kontě jedenáct zdařilých historických romancí.

Se svým manželem žila spokojeně až do července 2013, kdy nádor na mozku ukončil její život.

Zdroj:https://www.databazeknih.cz


Knihy

Počet knih: 1 

Období, ve kterém působil Joanna Fulford

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Joanna Fulford
Joanna Fulford
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz