77%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba
Nakladatel:Baronet
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatelé:Jana Pacnerová, Hana Parkánová, Zdeněk Volný
Rozsah (počet stran):288
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Na motivy filmového scénáře Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba.

Téměř celá čtvrtina století už uplynula od památného 25. května 1977, kdy se konala premiéra filmu Hvězdné války - Star Wars. Dnes už neexistující, tehdy prestižní časopis Time v týdnu po premiéře okouzleně napsal, že diváci sledovali "strhující, napínavý dobrodružný příběh, vyzdobený nejgeniálnějšími triky, jaké kdy byly ve filmu použity". Režisér George Lucas zaujal publikum malebnou sci-fi pohádkou dekoravanou úžasnými maskami, souboji a laserovými meči a honičkami nikoli v automobilech, ale v kosmických korábech. Není divu, že po obrovském úspěchu filmu následovala dvě další pokračování, Impérium vrací úder a Návrat Jediho.
Novou vítěznou pouť zahájil nedávno další Lucasův film Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Na začátku děje se musíme vrátit o celou jednu třetinu století před původní příběh. Skrytá hrozba má hned dva hrdiny, mladého rytíře řádu Jedi Obi-Wan Kenobiho a devítiletého chlapce Anakina Skywalkera. Setkávají se v hlubinách vesmíru na planetě Naboo: Obchodní federace, mocná organizace vlastnící dokonce vojsko a svou bitevní flotilu kosmických lodí, není spokojena s rozhodnutím galaktického Senátu o zvýšení daní. Na protest zahájí blokádu planety Naboo, kde vládne královna Amidala. Na pomoc ohroženým se vydávají dva rytíři Jedi, mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Oba jsou členy řádu, který má za účel konat pouze a jenom dobro, a to ve spojení s mystickou Sílou, která prostupuje celým vesmírem. Bojují však vyzbrojeni nejen dobrem, ale rovněž pověstnými světelnými meči.
Na planetě Naboo žije v městečku Mos Espa ležící na okraji vyprahlé pouště devítiletý Anakin Skywalker. Je pouhým otrokem, ale má své sny a tužby a především výjimečné nadání, jímž se nemůže pochlubit žádný jiný člověk na světě - dokáže pilotovat závodní kluzáky. Stává se nejen jedním z hrdinů příběhu, ale také učedníkem řádu Jedi.

Žánr a kategorie knihy Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Série Star Wars

Díl v sérii:1

Další díly v sérii Star Wars

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Star Wars

Štítky