88%

Mrazivé mlčení

Mrazivé mlčení
Mrazivé mlčení
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:The Waters Lovely
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Někdy uplynou dlouhé týdny a Ismay si ani nevzpomene na událost, jež neustále hlodá v zasutém koutě její mysli. A pak se znovu probudí k životu neštěstí, k němuž došlo před devíti lety, kdy našli doma utopeného otčíma, a všechno se vrátí, jako by to bylo dnes. Její mladší sestra Heather, jak kráčí v šoku po schodech celá mokrá, jejich matka, jež od té chvíle začne víc a víc žít ve vlastním světě, policejní vyšetřování, jež případ uzavřelo jako nešťastnou náhodu. Ismay a Heather dávno dospěly a jsou z nich úspěšné mladé ženy. Ale přestože k sobě mají blízko, nikdy o tom dávném dni, který dal jejich životům jiný obrat, nemluvily.
Důmyslně a nápaditě splétá Ruth Rendellová síť příběhu ze současného Londýna, detektivky, v níž detektivem je sám čtenář. Z náznaku a stop jež mu autorka nabízí, může sám zkusit přijít na kloub dávné záhadě, vyprávět svůj příběh spolu s příběhem této vytříbené a vtipné autorky, právem nazývané „královnou zločinu".

Mrazivé mlčení
Mrazivé mlčení
Nakladatel:Vyšehrad
ISBN:978-80-7429-066-4
EAN:9788074290664
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Vlasta Hesounová
Editor:Marie Válková
Typograf:Vladimír Verner
Rozsah (počet stran):268
Formát (výška x šířka):200 x 130 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah (eventuálně s laminem), bez přebalu
Materiál:kniha
Edice:Detektivky

Anotace

V londýnském Claphamu stojí v jedné ulici pěkný jednopatrový dům se zahradou. V prvním poschodí žijí dvě sestry, Beatrix a Pamela, přízemní byt obývají rovněž dvě sestry, Heather a Ismay, dosud neprovdané dcery Beatrix. Nad zdánlivě harmonickou domácností se vznáší stín neblahé události z doby před dvanácti lety. Tehdy v domě tragicky zahynul druhý manžel Beatrix, otčím obou dívek. Kdo nese vinu za smrt otčíma? Je to třináctiletá Heather, která byla v době smrti jediná v domě?

Žánr a kategorie knihy Mrazivé mlčení

Krásná literatura