77%

Dračí dech

Dračí dech
Dračí dech
Autor:
Originál:Dragon
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Dračí dech
Dračí dech
Nakladatel:BB art
ISBN:80-7341-147-4
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Bohumil Fencl
Překladatel:Milan Hausner
Editoři:Jiří Podzimek, Ludmila Böhmová
Rozsah (počet stran):408
Formát (výška x šířka):235 x 130 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Desátá kniha série Dirk Pitt.

Jak spolu může souviset zapomenutý poklad japonských okupačních jednotek v Manile, zničující nukleární výbuch na palubě lodi převážející automobily a spiknutí netušených rozměrů směřující k naprostému rozbití západní kultury?
Jaká je vazba mezi sestřeleným bombardérem nad japonskými ostrovy v roce 1945 a hlubinným zemětřesením na podmořské výzkumné stanici v současnosti?
Děj dalšího románu Cliva Cusslera vysílá Dirka Pitta a jeho kamarády do nerovného souboje s japonskou tajnou sektou Zlatí draci, kteří díky technologickému pokroku i netušené síle kapitálu získali horký a zničující dech. V jeho žáru se v brzké době mohou zmítat jak evropské, tak i zámořské země.
Dirk Pitt se vydává na stopu potomkům samurajů, kteří vedeni snahou pokořit svět a prosadit přednosti orientálních kultur neváhají použít jakékoli násilí. Takový problém nemohou vyřešit úředníci ve Washingtonu, ale právě muži bez bázně a hany neohroženě čelící narůstajícímu nebezpečí přímo v první linii.
Nebyl by to ale Dirk, aby svými uštěpačnými poznámkami nepřiváděl do úzkých nejen své přítelkyně, ale i své soky. A dokonce si najde trochu času na svého koníčka - posadit se za volant stařečka veterána a pustit se do nerovného závodu.
Z mořské dna, na paluby lodí, do kanceláří tajných služeb či do tajných chodeb japonských ostrovů vedou cesty těch, kteří musí zastavit tikot hodin předznamenávající výbuch desítek atomových bomb po celém světě.

Dračí dech využívající nejmodernější technologie společně s nádherným podmořským světem přináší Cusslerovým čtenářům opravdovou pochoutku. Cusslerovy technothrillery dokážou neotřelým způsobem spojovat zapomenutou minulost s blízkou budoucností.

Série Dirk Pitt

Díl v sérii:10

Další díly v sérii Dirk Pitt

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Dirk Pitt