24.6.2010 Beseda a autogramiáda Petry Soukupové

Mladá talentovaná autorka Petra Soukupová představí v knihkupectví Barvič a Novotný své knihy K moři (debut, oceněný Cenou Jiřího Ortena) a Zmizet (čerstvě Kniha roku 2010 Magnesia litera).

Akce se koná ve čtvrtek 24. června 2010 od 17 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný (mapa).

 

 

 

Po autogramiádě následuje autorské čtení v kavárně Trojka, Dům Pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, od 19:00 hod.

 ZMIZET
Intimní rodinné či partnerské vztahy jsou tradiční doménou ženských a dívčích románků. Vyšší literatura se tohoto tématu jako by bála a možná i trochu štítila. Tím větší pozornost potom budí, dokáže-li je nějaký autor uchopit neprvoplánově, nesentimentálně a netradičně. Petře Soukupové se to podařilo hned v první knize nazvané K moři. I v jejím novém souboru tří rozsáhlých povídek jsou hlavním tématem rodinné vztahy. Tentokrát však autorka zvolila stylizaci dětského hrdiny. V prvních dvou textech jsou děti vypravěči příběhu, ve třetím je vypravěčem sice již dospělá žena, ale těžištěm jsou její vzpomínky na dětství. Ve všech povídkách se hrdinové snaží vyrovnat s určitým rodinným traumatem, které je vzdaluje od jejich blízkých, nutí je hledat identitu a místo v rodině.

K MOŘI
Literární debut Petry Soukupové se značně vymyká kontextu současné české literatury. V centru autorčina vyprávění je životaběh několika hrdinů: obyčejných lidí formálně propojených rodinnými vztahy, avšak lidsky vzájemně velmi vzdálených. Jejich příběhy se naplno a autenticky protnou pouze jednou: při víceméně náhodně vzniklé prázdninové cestě k moři. Autorka byla za tuto knihu oceněna Cenou Jiřího Ortena, jež se uděluje mladým spisovatelům do 30 let.

 

 

 

 

Autogramiádu pořádá nakladatelství Host ve spolupráci s knihkupectvím Barvič a Novotný.
Občerstvení pro hosty zajišťuje restaurace zdravého životního stylu Rebio.


Zdroj:http://www.barvic-novotny.cz/index.php?url=autogramiady&page=5


  -  Termín přidání novinky9.12.2023 20:27  -  Přidat komentář