Literární soutěž Trutnovský drak 2012

Propozice aktuálního 8. ročníku tradiční literární soutěže pro mladé autory ve věku od 15 do 30 let.


Trutnovský literární klub a občanské sdružení Trutnov – město draka vyhlašují 8. ročník literární soutěže pro mladé autory Trutnovský drak. Cílem soutěže je prostřednictvím autorské tvorby aktivovat zájem o literaturu a dění kolem nás.
 
Podmínky účasti
 
Původní – dosud nepublikovaný – autorský text poezie, prózy či dramatu (připojte titul příspěvku, své jméno a příjmení, datum narození, adresu bydliště, telefon, školu a třídu – týká-li se vás), téma volné (zvlášť oceníme nejlepší příspěvky s tématem či motivem Trutnova, jeho symbolů nebo výročí), maximální rozsah 5 básní nebo 5 strojopisných stran A4 v případě prózy či dramatu.
 
Soutěžící budou rozděleni do dvou věkových kategorií:
 
I. 15–18 let
II. 19–30 let
 
Uzávěrka soutěže a vyhodnocení
 
Soutěžní příspěvky zasílejte nejpozději do 31. 8. 2012 na E tudrak.tlk@seznam.cz. Slavnostní vyhodnocení soutěže spojené s autorským čtením ukázek oceněných prací proběhne v pátek 26. 10. 2012 ve Staré radnici na Krakonošově náměstí od 17 hodin. Nejlepší práce jednotlivých kategorií v rámci vymezených literárních druhů budou odměněny knižními cenami v hodnotě 700–1 000 Kč, nejtalentovanější počin roku Cenou Jaroslava Hofmana, nejhodnotnější trutnovská tematika Cenou občanského sdružení Trutnov – město draka a budou publikovány v místním tisku a internetových médiích.
 
Upozornění: Posuzování prací bude probíhat anonymně! Své osobní údaje počínaje jménem proto uvádějte na samostatnou stránku až na úplný závěr svého příspěvku.
 
Na vaše umělecké texty se těší Trutnovský literární klub a občanské sdružení Trutnov – město draka.
 

Obrázek je pouze ilustrativní, vytvořený členy týmu KDB.cz.


Zdroj:http://www.trutnov.cz/nase-mesto/literarni-soutez-trutnovsky-drak-jiz-poosme


  -  Termín přidání novinky23.9.2023 19:40  -  Přidat komentář