Čtení pro chlapy

Vladimír Dubský, ihned.cz: Přečtu dvě knihy týdně a klasická beletrie to opravdu není. Prostě dobrý brak. Do nového vydání magazínu Proč ne?!, které vychází ve čtvrtek 15. 3. v Hospodářských novinách, jsem vybral 11 knih pro chlapy. Ženě k Vánocům tyto knihy nedáte, ale zkuste si je přečíst sami. Další chlapské čtení najdete v Proč ne?!

http://life.ihned.cz/c1-55037010-chlapske-cteni-11-knih-ktere-byste-meli-precist-vybira-editor-hn-vladimir-dubsky

1000 závodních aut
Tisíc krásných obrázků ještě krásnějších strojů. Samozřejmě od počátku věků do současnosti.
 
P. K. Dick: Marsovský skluz v čase
Život na Měsíci není jednoduchý. Zvláště když manželka fetuje a souloží s cesťákem a syn je autista. Šikovný technik Jack Bohlen ale dělá, co může. Dokonce i speciální komunikátor pro syna vyrobí. Mladý totiž vidí do budoucnosti, což by se mohlo hodit.
 
F. Forsyth: Žoldáci
Nejslavnější nemusí nutně znamenat nejlepší. Nejlepším románem Fredericka Forsytha jsou Žoldáci – napínavý a detailní návod, jak naplánovat a provést převrat v africké zemičce bohaté na nerostné suroviny.
 
F. Forsyth: Afghánec
Strhující je také Afghánec. V něm se vrací postava Mika Martina, důstojníka britských SAS. Martin je skvělý, všem Amíkům ukáže, jak infiltrovat Al-Kajdu. Pravda, má to jednodušší, než jiní. Je totiž podobný jednomu chlapíkovi z Tálibánu.
 
I. Asimov: Nadace
Ikonická série mistra sci-fi Isaaca Asimova o budoucnosti lidstva ve vesmíru. Doporučuji proto sledovat, jak Asimov prochází od fascinace atomovou energií po poznání, že z lidstvo jako společenství svobodných individualit končí.
 
J. Le Carré: Jeden musí z kola ven
Nejlepší román klasika špionážního žánru Johna Le Carrého vyšel před více než 30 lety. Když ale román nově převede na plátno slušný režisér a do hlavní role umístí Garyho Oldmana, je to dobrý důvod sáhnout i po novém vydání knihy.
 
T. Crilly: Matematika
Tony Crilly dal dohromady užitečnou knihu. Pomůže všem, kterým slavná série příruček „Jak blufovat o...“ už k využití v duchaplné konverzaci nestačí. A navíc je to zajímavě a srozumitelně napsané.

Pistole celého světa

Sto let výroby jednoručních střelných zbraní ve stovkách ilustrací a tisících detailních informacích. Příručka Iana Hogga a Johna Weekse je zkrátka krásná. A je v ní hodně informací o nábojích.

 

Red meat
Stripy Maxe Cannona baví přímočarým a přitom inteligentním humorem. K pozvednutí nálady je fanoušci obvykle hledají na webu, ale série maloformátových publikací také není k zahození.
 
D. Silva: Rembrandtovo poselství
Daniela Silvu práce pro CNN přestala bavit, chtěl se odpoutat od tvrdé reality života válečného reportéra a psát knihy. I stvořil tedy Izraelce Gabriela Allona, nejlepšího restaurátora starých obrazů na světě. Kromě toho má Allon na starosti hlavně likvidaci problémových Arabů.
 
J. Kulhánek: Vyhlídka na věčnost
Jak spolu souvisí uříznutá hlava Usámy bin Ládina, upíři, Taťána Míková, výlet do pekla v Dantových stopách a tuny krve, zlámaných kostí a vyhřeznutých vnitřností? Jiří Kulhánek i díky správné odpovědi na tuto otázku patří do desítky nejprodávanějších českých autorů.

Zdroj:ihned.cz


  -  Termín přidání novinky28.9.2023 04:07  -  Přidat komentář