18.3.2010 Svět nevidomých: Pražský literární dům připomíná spisovatele Oskara Bauma

Svět nevidomých: Pražský literární dům připomíná spisovatele Oskara Bauma

 

V dalším z řady literárních čtení Wort  Wein připomene Pražský literární dům německého autora Oskara Bauma působícího v Praze, blízkého přítele Franze Kafky a Maxe Broda a výrazného představitele tzv. Pražského kruhu. Od jeho smrti  nyní uplyne šedesát devět let.

 

Osobnost a dílo slepého autora představí 18. března 2010 v 19 hodin v prostředí útulné knihovny hotelu „Savoy“ germanista Martin Koblížek. Ukázky z jeho knih přečte Henrik Neugebauer.

 

Oskar Baum (21. 6. 1883 Plzeň - 20. 3. 1941 Praha) vystudoval slepecký ústav a později působil v Praze jako učitel hudby a hudební kritik. Ve svém literárním díle ztvárnil nejen svět nevidomých (např. „Život v temnotě“, Das Leben im Dunkeln), ale zabýval se i problematikou židovství (např. „Národ tvrdého spánku“, Das Volk des harten Schlafs“). V roce 1932 byl Oskar Baum vyznamenán Československou státní cenou za literaturu. Zemřel v Praze na následky těžké operace. 

 

V nové řadě pravidelných čtení Wort & Wein představuje Pražský literární dům ve spolupráci s odborníky život a dílo dosud opomíjených či zapomenutých německých autorů z Čech. Tím navazuje na předchozí řadu Kaffee-Kuchen-Literatur. V knihovně hotelu Savoy se čtení bude konat poprvé.

 

Čtvrtek 18. 3. 2010, 19 hodin
Wort & Wein: Slepý spisovatel Oskar Baum
Vstupné:  99,- Kč (cena zahrnuje sklenku vína či nealkoholického nápoje)
Místo:  Hotel Savoy, knihovna, Keplerova 6, Praha 1, tram 22 – zastávka Pohořelec

 

Další podrobnosti najdete na: www.prager-literaturhaus.com

Kontaktní osoba:
Lucie Černohousová, tel.: +420 774 233 531, e-mail: info@prager-literaturhaus.com

 


Zdroj:http://www.czechlit.cz/literarni-pozvanky/


  -  Termín přidání novinky29.11.2023 02:35  -  Přidat komentář