25.-26.9.2010 Brněnská sedmikráska a HOSTování 2010

 

Pátek 24. září / od 17.00 hodin

■  Host a jeho slavné éry

Festivalový den je věnován připomínce čtvrtstoletí nepřerušené kontinuity vydávání literárního časopisu Host i slavné éře Hosta do domu

17.00 - Zahájení festivalu a vernisáž výstavy a publikace Během chůze Brnem / P. Daniel, P. Šešulka, Timo

Kniha fotografů Petra Daniela a Pavla Šešulky i dalšího spoluautora, zvaného Timo, který přispěl svým poetickým street-artem, se na Brno našich dnů dívá laskavě i ironicky. Petr Daniel o své práci říká: „Lidi se snažím fotit vždycky tak, abych se nedotkl jejich důstojnosti, ale s jistým odstupem a nadhledem nad vezdejším hemžením. Snad pak mohou vznikat fotografie s humorem nebo aspoň s příběhem a s možností domýšlet si a zamýšlet se." K projektu promluví kurátor fotografických sbírek Moravské galerie v Brně PhDr. Antonín Dufek.
Podrobnosti o knize se můžete dozvědět zde

17.30 - Setkání a diskuse s aktéry a pamětníky samizdatového a polistopadového Hosta / D. Skála, I. Fic, J. Soukupová, R. Švanda

18.45 - Setkání a diskuse s aktéry a pamětníky Hosta do domu let šedesátých / M. Uhde, J. Trefulka, P. Švanda, A. Přidal

V digitálním archivu pořadů České televize můžete sledovat dokument Vladimíra Kelbla Procesí dychtivých slov z roku 2002, který „v historické posloupnosti mapuje všechny podoby fenoménu Host". Průvodcem pořadem je literární historik a básník Petr Hruška.

20.00 - Urband / Koncert nejznámější brněnské pouliční kapely; tklivé písně ruské židovské mafie z Oděsy, ale i Kurt Weil nebo Tom Waits; unplugged zážitek... / V. Červenka, P. Všianský, T. Vtípil

Na video z vystoupení Urbandu se podívejte zde

—  —

Sobota 25. září / od 16.00 hodin

■  Hvězdy a Sedmikrásky

Festivalový den je věnován vyhlášení vítězů druhého ročníku letní literární soutěže Brněnská sedmikráska a samozřejmě také literárnímu, divadelnímu a hudebnímu „hostování"

16.00 - Petra Soukupová je mladá spisovatelka a scenáristka, jejíž próza nazvaná Zmizet se letos stala „knihou roku" (tedy absolutním vítězem) cen Magnesia Litera / Autorské čtení a beseda Více informací o autorce najdete zde

Kritik Vladimír Karfík v magazínu Xantypa ke knize Petry Soukupové poznamenává: „Je to nepopiratelný talent, ne-li zjevení. Soukupová je brilantní autorka; kde by příběhy sváděly k sentimentu, tam je chladná jako chirurgův skalpel. Styl i jazyk nelyrizovaný, neokázalý, pod ním však skrytá rafinovanost."

17.15 - Slavnostní vyhlášení vítězů Brněnské sedmikrásky / Beseda se členy poroty, scénická koláž ze soutěžních příspěvků; přednese Lukáš Hejlík a členové Listování. Vítěz opět převezme prémii deset tisíc korun a tradiční „šalinkartu na měsíc". Stane se tento rok vítězem opravdu občan Brna?

19.00 - Loutkové divadlo Československo / Divadlo bylo založeno jako příležitostné sdružení herců HaDivadla a jejich přátel (M. Daniel, J. Žáček, Š. Rusín), postupně se však stalo fenoménem na mnoha zdejších scénách. Je velmi netypickým loutkovým divadlem pro dospělé, navazujícím na roztroušené tradice českého folklóru. Zvlášť oceňovanou kvalitou souboru je propojení výrazných scénických prvků s marginálními a dosud nepoužívanými předměty a principy, neotřelé postupy užití divadelní techniky, hra s optickými klamy a kouzly apod.
Členové Loutkového divadla Československo performují. Pouze pro otrlé! Na video se podívejte zde

20.15 - Ohňostroj

20.30 - The Fireballs / Absolutní špička českého rokenrolového revivalu. Autentický rock'n'roll a jump swing z padesátých let. Důraz na dobový zvuk, image a pódiovou show. Repertoár známých i neznámých hitů v angličtině i češtině. Složení - kytara, dva saxofony, klavír, hammond organ, kontrabas a bicí. Originální zvuková technika z této zlaté éry. To vše vás dostane do varu!!
The Fireballs - na video se můžete podívat zde

—  —

Vstupné dobrovolné; těšíme se na vás!

Kavárna Trojka, Dům pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, Brno

Festival se koná ve spolupráci s Domem umění města Brna, s laskavou finanční podporou Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky.


 

 


Zdroj:www.hostbrno.cz


  -  Termín přidání novinky4.3.2024 05:48  -  Přidat komentář