Komiksfest 2010

Hlavní program se uskuteční ve dnech 30. 10. až 6. 11. 2010 na patnácti místech po celé Praze. Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést žánr komiksu v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní „Komiks unlimited“a jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.

 

Festival začne 30. 10. Open party v MeetFactory v Praze na Smíchově a zahájí homladáněmecká výtvarnice MOKI, k vidění bude např. komiksová módní přehlídka Fashionshopu Parazit, speciální filmová projekce, koncert kabaretní vizuální skupiny Ghostmother a benefiční aukce pokreslených tenisek Converse pro nadaci Krtek.

 

KomiksFEST! vyvrcholí první listopadovou sobotu 6. 11. v Experimentálním prostoru Roxy/NoD celodenním programem (pro děti i dospělé) a slavnostním předání cen Muriel. Hlavním hostem bude významný francouzský komiksový výtvarník, věnující se hlavně politickým reportážím Emmanuel Guibert.

 

Z výstav budou letošnímu ročníku vévodit dva kolektivní projekty. V MeetFactory se můžete procházet „Snovými krajinami komiksu“, které mají na svědomí Moki, skupina Amanita Design a výtvarníci z DRAWetc. V Novoměstské radnici navštívíte „Divoký východ“, kde se budou prezentovat slovinská výstava Greetings from Cartoonia, litevská The Last Match a autor letošního vizuálu ukrajinský výtvarník Igor Baranko. Obě velké výstavy jsou otevřeny až do 21. listopadu.

 

Letos se můžete těšit opět na zajímavé hosty ze zahraničí: z Francie přijede Emmanuel Guibert , z Německa vycházející komiksová hvězda Moki, z Ukrajiny Igor Baranko a se Slovinska parta kolem legendárního časopisu Stripburger.  Kromě prezentace světového nezávislého komiksu festival představuje talentované tuzemské tvůrce, např. Nikkarina, Jiřího Gruse a Lelu Geislerovou. Zajímavostí letošního ročníku jsou divadelní adaptace komiksových děl: existenciální hovory od Monstrkabaretu, punkový Pixy (adaptace podle Maxe Anderssona), smyslná Octobriana a facebookový fenomén Fagi.

 

Více o programu na: www.komiksfest.cz


  -  Termín přidání novinky1.6.2023 20:26  -  Přidat komentář