Dopište pohádky Jana Wericha

Dopište pohádky Jana Wericha

 

Praha, 22. února 2011 - Deoduši, známé i neznámé dospělé pohádky Jana Wericha, se staly hitem předvánočního trhu. Nakladatelství Albatros nyní připomíná, že uzávěrka soutěže o dokončení pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků, kterou Jan Werich už nedopsal, je 31. března 2011. Výherce získá 10 tisíc korun a jeho verze konce bude otištěna jako příloha druhého vydání knihy Deoduši. Vyhlášení výherce proběhne na udílení Nakladatelských cen Albatrosu v dubnu 2011.

 

Sbírka obsahuje Werichovy bajky a pohádkové prózy z autorova posledního tvůrčího období, převážně z let 1959-1973. Do patnácti pohádek se začtou nejen menší čtenáři, ale také dospělí, a proto kniha nese název Deoduši - Dospělé pohádky. „Při redakci textů jsme přihlíželi jednak k dosavadním vydáním otištěných příběhů, jednak ke strojopisům, popřípadě k jejich variantám, uloženým v Památníku národního písemnictví," uvedl k vydání knihy programový ředitel Albatros Media Ondřej Müller.

 

Knihu doprovází také doslov Františka Cingera, ve kterém se čtenáři dozví, nejen jaký vztah měl Jan Werich ke svým pohádkám, ale mnoho zajímavého ze života a tvorby autora. Pohádky ilustroval slovenský malíř, grafik a ilustrátor Peter Uchnár.

 

Pravidla soutěže jsou k dispozici na www.albatrosmedia.cz v sekci Novinky.

 


Zdroj:http://www.albatrosmedia.cz/dopiste-pohadky-jana-wericha.html


  -  Termín přidání novinky9.12.2023 19:43  -  Přidat komentář