84%

Michael Duruttya

Michael Duruttya
Michael Duruttya
Národnost:SlovenskáSlovenská
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Hipolog, etolog a publicista; soudní znalec; majitel agentury pro poradenství v chovu koní (reg. HIPO-DUR).

Řídil hřebčín Muráň (550 koní plemena hucul, slovenský horský kůň a norik), hřebčín Šamorín (175 koní plemena anglický plnokrevník), hřebčín Hrabušice (150 koní plemena norik a belgik), Zoologickou zahradu – rezervaci koní plemena hucul v Košicích(35 koní); poradcem v hřebčíně Erlengrund/Erlenhof u Frankfurtu n/Mohanem (150 koní plemena anglický plnokrevník). Správcem Dostihového závodiště v Praze (Velká Chuchle).

Je autorem pěti monografií (Etológia koní z r. 1993, Kone od Muráňa z r. 2000 a Velká etologie koní vydaná v r. 2005, Malovaný svět Dr. V. Hrabánka z r. 2008, druhého, rozšířeného vydání Kone od Muráňa z r. 2008); učební pomůcky (Základy chovu koní z r. 1978), tří knižních statí, 34 vědeckých prací, dalších cca 400 odborných článků uveřejněných doma a v zahraničí resp. na webové stránce a 24 referátů přednesených na vědeckých konferencích.

Na Muráni zachránil chov koní plemena hucul a dokončil vyšlechtění nového plemene – slovenského horského koně. V Šamoríně odchoval dvě desítky vítězů klasických dostihů právě tak, jako československého “Koně století”, čtyřnásobného vítěze Velké pardubické steeple-chase Železníka. K jeho chovatelským úspěchům se také váže zrod fenomenální klisny Arva, nositelky klasické “Trojkoruny”.

Je členem Turf clubu, Československé vědecko-technické společnosti – odborné skupiny pro chov koní, Evropského združení odhadců – TEGEVOFA, Česko-slovenské etologické společnosti a Slovenského syndikátu novinářů.

Zdroj:http://www.duruttya.com/


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Michael Duruttya
Michael Duruttya
Přidat fotografii

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení