65%

J. R. Ward

J. R. Ward
J. R. Ward
Pseudonym:Jessica Bird
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:1969 (Massachusetts, USA)
Věk:54
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

J. R. Ward vlastním jménem Jessica Rowley Pell Bird, známá též jako Jessica Bird, se narodila v roce 1969 v Massachusetts. S psaním začala ještě jako dítě, a to nejprve zapisováním si svých myšlenek a nápadů do deníčku, což brzy vyústilo v psaní krátkých příběhů. Rok předtím, než nastoupila na univerzitu, napsala svou první knihu – romantickou novelu.

Jessica vystudovala na Smith College historii a dějiny umění se zaměřením na středověk. Poté na Albany Law School vystudovala i práva a léta pracovala jako administrativní pracovnice ve zdravotnictví v Bostonu.

V roce 2001 se Jessica provdala za Johna Nevilla Blakemorea III., který ji podpořil v publikaci jejích rukopisů. V roce 2002 si Jessica našla agenta a její první romance ze současnosti Leaping Hearts byla vydána. Romantické příběhy Jessica nadále publikuje pod svým jménem Jessica Bird.

Avšak po několika tvůrčích letech se Jessica vrhla na psaní paranormálních příběhů, které píše pod pseudonymem J. R. Ward. Tyto příběhy, konkrétně série o členech Bratrstva černé dýky, vychází i u nás.

V roce 2007 Jessica vyhrála v soutěži RITA Award v kategorii nejlepší krátká romance ze současnosti za novelu From the First a rovněž tak její kniha Lover Awakened (u nás vyšla pod názvem Probuzený milenec) vyhrála v soutěži Romantic Times Reviewer’s Choice Awards.

V současné době Jessica žije se svým manželem v Kentucky a věnuje se psaní svých příběhů na plný úvazek. Její webovky můžete navštívit tady www.jrward.com/ a více o její romantické tvorbě se dozvíte na www.fantasticfiction.co.uk/b/jessica-bird/

Více zde: http://jrwardbdb.webnode.cz/j-r-ward/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Zdroj:http://jrwardbdb.webnode.cz/j-r-ward/


Knihy

Počet knih: 32 

Období, ve kterém působil J. R. Ward

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

J. R. Ward
J. R. Ward
J. R. Ward
J. R. Ward
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení