Petra Štarková

Národnost:ČeskáČeská
Narozen:1975 (Jevíčko)
Věk:47
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Mgr. Petra Štarková (*1975 Jevíčko) je česká psycholožka, publicistka a spisovatelka – autorka odborných a populárně naučných článků, fejetonů, povídek – především z oblasti fantastiky a dětských knih. Nyní provozuje soukromou praxi, žije v Brně.

Po absolvování oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci začala pracovat s handicapovanými lidmi. Ve své práci se původně specializovala na psychologické poradenství a diagnostiku mladých lidí s handicapem, dále pracovala na lince důvěry pro děti a mládež, v internetových psychologických poradnách a na projektech EU. Zhruba v době, kdy byla na rodičovské dovolené, si začala přivydělávat svým největším koníčkem – psaním.

V současné době provozuje soukromou psychologickou praxi v centru Brna a dělá kromě běžné práce psychologa taky soudně-znalecké posudky pro soukromé osoby, kriminální policii, soudy a další instituce. Na podzim roku 2015 jí vyšla první knížka – příběh, který napsali společně se synem (v době psaní byl stejně starý, jako knižní hrdina) Pirát jménem Šampaňský. V létě 2016 vyšla další kniha – Jak to chodí v lidské hlavě, která je dost možná jedinou knížkou o psychologii určenou dětem. V letech 2017 a 2018 vyšly postupně obě knihy z edice Má to háček, na které spolupracuje s Ivonou Březinovou – Lukáš a profesor Neptun a Můj brácha Tornádo. Edice je zajímavá tím, že dětský hrdina nebo hrdinka každé z knížek se potýká s nějakým problémem: střídavá péče, autismus, hyperaktivita, cukrovka...).
V roce 2019 vydává postupně různé jazykové mutace e-booku pro nejmenší čtenáře Bibu (v spučasné době edici Bibu International tvoří španělská, italská, francouzská, anglická a česká verze knihy).
Na podzim letošního roku (18. 11. 2019) je plánováno vydání další knihy z edice Má to háček, a to titulu Pravidla opravdových ninjů.
Autorka v současné době pracuje na další encyklopedii, která by měla dětem představovat právo, zákony, sociální systém a celkové fungování státu (kniha je během vývoje “testována” dětmi i jejich rodiči nafacebookové stránce autorky) a dále připravuje další knihu “Háčku”, tentokrát o dívce, kterou trápí její nemotornost. Obě tyto knihy jsou předběžně plánovány na rok 2020.

Zdroj:http://www.petrastarkova.cz


Knihy

Počet knih: 5 

Období, ve kterém působil Petra Štarková

Moderní literatura » 21. století » Česká literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Bohužel nebyl vložen žádný obrázek

Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz