58%

Jonathan Stroud

Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Národnost:AnglickáAnglická
Narozen:27.10.1970 (Bedford, Anglie, Velká Británie)
Věk:52
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Jonathan Anthony Stroud (27. října 1970, Bedford, Anglie) je autorem fantasy knížek, určených převážně dětem a mládeži.

Narozen roku 1970 v Bedfordu, v Anglii, Jonathan Stroud začal s psaním jeho prvních příběhů jako velmi mladý. Vyrostl ve St Albanii kde si užíval čtení knih, kreslení obrázků a psaní knížek. Mezi sedmým a devátým rokem začal být velice často nemocný, takže strávil většinu dní v nemocnici nebo doma v posteli. Aby unikl nudě, začal se zabavovat knihami a různými příběhy. Poté, co dokončil studování anglické literatury na University of York pracoval v Londýně jako editor pro Walker Books store. Začal se pohybovat mezi jinými styly psaní a knížek, což ho brzy inspirovalo k psaní jeho vlastních knih. Během roku 1990 publikuje svá vlastní díla, což mu přináší nečekaný úspěch.

V březnu roku 1999, Jonathan vydal své první dílo - určené dětem: Skrytý oheň (Buried Fire) což započalo škálu Stroudových fantasy/mytologických knížek pro děti. Mezi jeho nejslavnější knihy patří bezesporu bestseller Bartimaeuova Trilogie (Bartimaeus Trilogy). Jonathanem pojaté zajímavé prostředí knih spjaté s fantasy žánrem, vytváří jeho obraz stereotypu a etiky, magické společnosti a jejich zotročených démonů. To vše se odehrává z perspektivy sarkastického a egocentrického džina Bartimaeuse. Knihy z této trilogie jsou: Amulet Samarkandu (The Amulet of Samarkand), Golemovo oko (The Golem's Eye), a Ptolemaiova brána (Ptolemy's Gate). Jeho první knihy byly publikovány v Spojených Státech a knížka Amulet Samarkandu se dočká zfilmování, které se má dokončit koncem roku 2009.

Stroud žije v St. Albans, Hertfordshire, s jeho dvěma dětmi, Isabellou a Arthurem, a se svou ženou Ginou, ilustrátorkou dětských knížek.

Jonathan také příležitostně navštěvuje fórum o Bartimaeusově Trilogii, aby odpověděl na otázky fanoušků.


Knihy

Počet knih: 2 

Období, ve kterém působil Jonathan Stroud

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina
Moderní literatura » 21. století

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Jonathan Stroud
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení