61%

Naomi Novik

Naomi Noviková
Naomi Noviková
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:1973 (New York, USA)
Věk:50
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Naomi Noviková se narodila roku 1973 v New Yorku přistěhovalcům ze střední Evropy. K její dětské četbě tak vedle obligátního Tolkiena patřily i polské pohádky; takže kromě hobitů, trpaslíků a elfů zdá důvěrně i babu Jagu. Pána prstenů přečetla už v šesti letech; mezi její oblíbené autory ale patří také Jane Austenová ("Pýchu a předsudek jsem četla asi třicetkrát, protože je to jedna z těch knih, na které narazíte v každé veřejné knihovně.") a Patrick O'Brian, autor cyklu námořních dobrodružství, která známe především z filmové verze jednoho z jeho mnoha románů o Jacku Aubreym (Master and Commander s Russelem Crowem). Vystudovala anglickou literaturu na Brownově univerzitě a po následném studiu počítačů na Columbijské univerzitě pracovala na počítačové hře Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide. Během krátkého zimního období, kdy hru v kanadském Edmontonu vytvářela, pochopila, že tíhne spíš ke psaní než k programování, a po návratu do New Yorku se pustila do psaní románů. Její první knihou, kterou brzy následovaly další svazky, se stal Drak Jeho Veličenstva.

Na pozadí reálné historie napoleonských válek v knize buduje báječný bájný svět draků a lidí, který vtáhne skutečně každého, kdo ocení dobré čtení, zdaleka ne jen zaryté milovníky žánru, a přesvědčí všechny, že široce oblíbené, mnohokrát zpracované dračí téma lze pojednat ještě jinak, nově, nápaditě a napínavě.

Autorčina fantazie a šťastná inspirace jejími literárními vzory přinesla sérii nadšené přijetí. Výmluvná je také skutečnost, že režisér Peter Jackson se po svém veleúspěšném zfilmování Pána prstenů chystá přenést na plátno i její dračí ságu.


Knihy

Počet knih: 5 

Období, ve kterém působil Naomi Novik

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Naomi Noviková
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení