Cesta kolem světa v 80 vlacích

Cesta kolem světa v 80 vlacích
Cesta kolem světa v 80 vlacích
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál: Around the World in 80 Trains
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Cesta kolem světa v 80 vlacích
Cesta kolem světa v 80 vlacích
Nakladatel:Mladá fronta
ISBN: 9788020452191
Termín:
Pořadí vydání:1
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Lucie Šavlíková
Rozsah (počet stran):352
Vazba:pevná vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Přes 70 000 kilometrů dobrodružství na kolejích.

Když Monisha oznámila svůj záměr absolvovat cestu kolem světa v 80 vlacích, všichni si jen klepali na čelo. Přesto netrvalo dlouho a ona skutečně hodila batoh na záda, vzala za ruku svého snoubence Jema a vydala se na pečlivě naplánovanou pouť po kolejích čítající více než 70 000 kilometrů z jednoho konce světa na druhý a zase zpátky.
Během sedmi měsíců jim za okénkem ubíhaly tak rozdílné kraje jako Mongolsko, Kanada, Čína, Japonsko, Kazachstán, Rusko, Amerika, a dokonce se odvážili i do Severní Koreje. Projeli se po Transsibiřské magistrále, luxusním Orient Expresem, japonskými rychlovlaky, ale také ušmudlanými lokálkami. Potkali spoustu zábavných, svérázných a milých pasažérů, s nimiž si směňovali jídlo i životní příběhy.
Monisha Rajeshová, novinářka působící mimo jiné v denících The Guardian či The New York Times, o svém putování vypráví tak, že si tu každý najde svoje. Bizarní i komické zážitky z vlaků střídá poetický popis krajiny nebo hekticky pulsujících velkoměst, nechybí společensko-politický kontext, historické vsuvky a vtipné komentáře. Po přečtení dostane každý chuť sbalit si svých pět švestek a nasednout do prvního dálkového expresu.

Štítky