Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

s-reader
s-readerTermín přidání příspěvku4.3.2011 v 13:20

Bezva, takže to funguje. Zatím jsem pečlivěji nehledal, ještě váhám, jestli se do toho dám. Alespoň čeští současní spisovatelé by zasloužili systematičtější kontrolu a doplnění, ale je to dost práce a na delší dobu. Tak uvidím...

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku4.3.2011 v 13:14

Psala jsem, že ho přidám :) Všechno upraveno tak, jak si psal. Ještě něco si našel? :o)

s-reader
s-readerTermín přidání příspěvku4.3.2011 v 12:58

Koukal jsem, že jsi přidala Jiřího Kratochvila. Tím pádem se ale v jeho profilu nezobrazuje kniha
http://www.kdb.cz/kniha-24112-neviditelne-pribehy.html, kde je uveden jako KRATOCHVIL, ale zobrazí se kniha

http://www.kdb.cz/kniha-25583-prazske-posty-historie-a-soucasnost.html

jejíž autor je Kratochvíl, jiný a s dlouhým i. Předpokládám, že první problém půjde opravit, druhý bude asi systémový?

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku4.3.2011 v 12:25

Nebudeme tu mít jména autorů, ke kterým nemáme žádné údaje. Pokud chci nalézt knihy autora, který není vložen v databázi, udělám to přesně tím způsobem, který si popsal. Kdybychom všechna jména autorů autorů přidali, byly by jich desítky tisíc. Byl by v tom jen chaos, některá jména by se tu opakovala (jméno - příjmení, příjmení - jméno) a špatně by se v tom orientovalo. Z tohoto důvodu zde nemůže mít to, co píšeš.
Nikomu ovšem nebráníme vložit tohoto autora do databáze. Není to vůbec těžké ;)

s-reader
s-readerTermín přidání příspěvku4.3.2011 v 06:27

Nic proti tomu, ale při hledání se potom naráží na problémy, jako příklad si vezmu knihy spisovatele Jiřího Kratochvila. Pokud si chci vylistovat jeho knihy, musím přes Knihy a hledat podle autora. Mohu zadat Kratochil a nechat si knihy seřadit podle autora. Pak se tam objeví různí Kratochvilové, špatně se orientuje. Pakliže zadám Jiří Kratochvil do hledání, nejsou zobrazeny knihy, kde je tento autor zadán odlišně, třeba KRATOCHVIL Jiří. Chybí mi i možnost ve výsledcích hrubého hledání kliknutím na jméno autora knihy odfiltrovat a vylistovat všechny jeho knihy.
Myslím, že v tomto případě by prázdná jména byla užitečná.

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku3.3.2011 v 23:57

Samozřejmě, že tu jsou knihy, jejichž autoři nejsou v databázi. Tohle je především knižní databáze. Zaměřujeme se to, aby detail knihy obsahoval co nejvíce informací.
Mohli bychom udělat (jako na ostatních knižních databázích) seznam jmen autorů, které tu máme. Ale přijde nám naprosto bezpředmětné tu mít prázdná jména. :o)

s-reader
s-readerTermín přidání příspěvku3.3.2011 v 22:57

Aha, mohou tady být knihy autorů, kteří nejsou vloženi do databáze? Nezvyklé. Jména, která jsem uvedl jsem vybral namátkou. Ve skutečnosti jsem se pokoušel "vyjíždět" daloko více současných i starších českých autorů.

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku3.3.2011 v 16:27

V naší databázi je necelých 1000 autorů. Všechny záznamy o nich a je samotné vkládají uživatelé. Je proto možné, že jména, která hledáš tu nejsou vložena. Ovšem jejich knihy tu být můžou. Dívala jsem se, a opravdu je tu nemáme. Do zítra je sem doplním.

s-reader
s-readerTermín přidání příspěvku3.3.2011 v 16:08

Pokoušel jsem se vyhledat některé autory, abych si udělal představu o tom, jak jsou v databázi zastoupeni. Bohužel, pokud jsem zadal jsména jako Řezníček nebo Kratochvil, kteří jsou v databázi zastoupeni, pomocí pole HLEDAT je nenajdu. Kinga, toho tak najdu, ale o toho mi nejde. Dělám někde chybu, nebo je chyba někde jinde?

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku13.11.2010 v 13:37

Došlo k přepracování sekce vyhledávání (okénka v hlavičce stránky). Nově je možné vyhledávat dle ISBN u knihy. Celkově by mělo současné vyhledávání být přesnější a přehlednější. Pokud Vás napadá, jak to vylepšit nebo upravit, napište to níže do diskuze.