Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

mcqueenzde
mcqueenzdeTermín přidání příspěvku12.9.2015 v 18:09

Prave jsem castecne precetla a posleze uz jen dolistovala knihu Radky Potesilove Lekarske tajemstvi (2008). O knize se pise, ze jde o bestseller a ze bude filmovana (ci uz je?). Kniha je spatne svazana (nekolikrat zprehazene listy). Namet je sice zajimavy, ale podle meho nazoru autorka nezvladla zakladni remeslo spisovatelske. Koncepce knihy je neprehledna, dejova linie je chaoticka: hlavni a epizodni postavy a jejich osudy (zde disproporcnost, chybi koherence). K chaosu prispivaji nelogicke zmeny osoby (ich a er forma) a nelogicke zmeny pritomnosti a minulosti (i v jednom kratkem odstavci). Nekdy je prima rec v uvozovkach, nekdy neni. Opakovani tychz vyrazu (rekl, ktery, atd., chybi vynalezava prace se synonymy), nevhodne pouzivani registru slovni zasoby. Nepochopila jsem sahodlouhe pasaze tykajici se popisu urcitych mist (jak vystrizeno z turistickeho pruvodce) a tez dlouhych textu jakoby okopirovanych z lekarskeho casopisu ci burzovnich novin. Kniha potrebuje dukladnou jazykovou revizi: nezvladnuto pouzivani privlastnovacich a zvratnych zajmen a slovesnych vazeb (nespravne pady). Dale syntax vet a souveti vede k nelogicnosti sdelovaneho (zde velke nedostatky). Cislovky psany cislicemi? Neni vysvetlen zamer. Atd., atd. Vse korunuji hrube pravopisnne chyby. Kompletne je kniha na zakovske urovni: dobra idea, lec literarne nezvladnuta. Ocenuji autorcinu chut ku psani, ovsem cesta k dobre napsane knize je jeste daleka. Vyse vecne sdelene je mineno jako rada a pomoc, nikoli jako kritika.(Omluva: momentalne nemohu pouzivat ceskou diakritiku).

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku22.2.2012 v 10:48

Tvé odkazy jsem vložila do příslušné sekce spadající pod jmenovanou autorku. Do jejího životopisu jsem vložila poznámku o sekci Odkazy. V žádném případě nebudu vkládat informace o organizaci do informací o autorce.

Wiki
WikiTermín přidání příspěvku22.2.2012 v 03:04

U autorky Mileny Tomesove mate v zaveru zivotopisu poznamku:
"Americká biografická společnost ji pro její životní postoje, společenský přínos a tvorbu zařadila mezi 200 světových osobností roku 2006 a na rok 2005 byla nominována na titul Žena roku." Mel by tam byt jeste odkaz, co je to "Americká biografická společnost":

Wikipedie (anglicky): http://en.wikipedia.org/wiki/American_Biographical_Institute
idnes.cz (cesky): http://tinyurl.com/7jn5wkz

Asi jste naleteli nejakemu taskari... ;-)

Zdravi Wiki

Eyghon
EyghonTermín přidání příspěvku12.5.2011 v 21:01

Dobrá zpráva pro ty, kdo mají rádi knihy Jiřího Kulhánka - oznámení nakladatelství Crew: 26. 4. 2011 je den, který patrně vstoupí do historie a budoucí generace ho budou slavit jako státní svátek. Jiří Kulhánek odevzdal svou novou knihu Vyhlídka na věčnost. A to do rukou dtp, které se hned vrhlo na sazbu!

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku20.4.2011 v 14:36

Tak to nejsi sám, kdo se lekl :D Hned jsem koumala co a jak :D

Eyghon
EyghonTermín přidání příspěvku20.4.2011 v 13:39

Když jsem uviděl na úvodní stránce v posledních příspěvcích do dikuzí ten titulek "Swingersparty", tak jsem se lekl, že už je spam i tady :)

san
sanTermín přidání příspěvku20.4.2011 v 07:52

SWINGERSPARTY
Rád bych reagoval na novou knihu výborného ostravského autora, žijícího v Opavě, a to Swingersparty.
....poutavý příběh ze současnosti, vedoucí čtenáře od začátku do konce děje neustále přemýšlet o věcech, které jsou na denním pořádku všude okolo nás, aniž bychom si toto uvědomovali. Je to dobře čtivá kniha, dovolím si poznamenat, že pro každou věkovou hranici. Příběh nejen otevírá oči lidem přehlížejícím, ale osloví i ty, kteří se chtějí ponaučit a snad má i odradit budoucí tyrany a sobce...
Dojem na mne udělal i formát knihy i s titulní stránkou. Přeji autoru, panu Jaroslavu Geringovi co možná nejvíce úspěchů právě s touto knihou, do budoucna se určitě těším na dalši tituly tohoto výborného spisovatele... pánek martin