Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

elfos
elfosTermín přidání příspěvku24.1.2014 v 15:23

Ve vlaku se mi čte poměrně dobře (pokud neusnu). Přemýšlela jsem, kde číst nedokážu - a zatím jsem vydumala dvě místa, a to čekárnu u zubaře, tam to prostě nejde, i kdyby bylo kolem hrobové ticho, nedokážu se soustředit.. a druhým místem je auto, tam mi to nejde, jelikož se kochám krajinou a míhajícím se zvířectvem a jinými krásami.

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku14.1.2012 v 12:18

Nedokáži číst v prostředí, kde je hlučno. Například vlak ;) Pokud jsem v kupé sama nebo s tichovyznávající osobou, tak to samozřejmě jde. Nejlépe se mi čte "doma". Na gauči, na posteli, kdekoli s výjimkou záchodu. Z venkovního prostředí bych mohla jmenovat čtení u rybníka, kam v létě pravidelně chodíme. Ovšem, žádné podivuhodné místo v rukávu nemám.

Ony
OnyTermín přidání příspěvku12.1.2012 v 22:01

Jednoznačně nejvíc toho přečtu ve vlaku. Tam se mi nejlíp soustředí. Když se vedle mě někdo hlasitě vykecává, pustím si do sluchátek nějakou instrumentální hudbu a čtu vesele dál. No, a venku v létě je to taky super - lavičky, pařezy a tak. Ale žádné originální místo asi nemám. Na větvi ani na parapetu se neudržim, na to jsem asi moc velká :-) A teda nechápu lidi, kteří čtou na záchodě. Znám jich několik, ale ještě mi nikdo z nich nevysvětlil, proč je tak skvělé tahat si intelektuální potravu na ono místo a pak tam vysedávat půl dne.

elfos
elfosTermín přidání příspěvku11.1.2012 v 17:52

Jsem tvor zvědavý, a tak se ptám: Kde - na jakých podivuhodných i docela obyčejných místech - jste si četli nebo čtete?
Moje poněkud divné místo bylo asi sedíc na parapetu dokořán otevřeného okna, cca 10 metrů nad zemí. Vzhledem k tomu, že mám odmalička závrať už na první šprušli žebříku, bylo to u mě opravdu divné místo.
Nejradši ale čtu (a mrzí mě, že už roky nemám tu možnost) v seně na půdě starého domu, pod dohledem a občasným dotekem nosů či tlapek koček. A další krásné místo, taky z dětství, je ve větvích vrby. Stromy jsou báječní společníci při čtení knih.