Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku27.4.2010 v 10:23

To rád slyším, ovšem takových lidí jako ty je vskutku málo. Ovšem ne každý je jako ty. Ovšem chápu, že u tebe vypadá bodový systém jako bezvýznamný.

herdekfilek
herdekfilekTermín přidání příspěvku26.4.2010 v 18:27

Přidávání autorů považuju za takovou svou relaxaci, kdy vysadím na chvíli z práce a pak se do ní mohu zase, občerstven chvilkovým nepřemýšlením, energicky pustit. Dal jsem si už kolikrát předsevzetí, jednoho autora a jeho tvorbu denně, ale víte jak to chodí, člověk míní, pambu mění. Takže nesleduju tím nějaké odměny. Jen tu odpočívám. A mimojiné, přispěju dobré věci, že.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku26.4.2010 v 10:55

Celý ten bodový systém má svůj smysl a je důležitý k dalšímu kroku a to sice drobnému oceňování nejaktivnějších uživatelů. V nejbližších dnech bude spuštěna soutěž o věcné knižní ceny.

herdekfilek
herdekfilekTermín přidání příspěvku25.4.2010 v 23:26

Ale pokud se vám to povedlu k vaší spokojenosti, tak přijměte mé upřímné gratulace ode mě. Jistě to byla práce přetěžká.

herdekfilek
herdekfilekTermín přidání příspěvku25.4.2010 v 23:25

No je to vyloženě vzrušující. Ale k čemu to slouží? Budou se potom udílet diplomy? Nebo proběhnou gratulace pod ocasem koně na Václavském náměstí? Samozřejmě si potom můžu, při pohledu na své body, připadat užitečný. Ale má to nějaký faktický účel? Ne, už vím, nic neříkejte, svatý Petr u brány to bude brát jako něžné plus a budu vpuštěn snáze do nebe. Fajn, já to beru. Pokud jde o nebskou bránu, neváhám vteřinu.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku25.4.2010 v 23:03

Došlo k přepracování bodového systému, který je nyní napojen na nového průvodce a měl by lépe vystihovat uživatelovu aktivitu.

Změny jsou následující:
a) Došlo ke změně bodových hodnot u hodnocení, komentářů, fotek, odkazů, recenzí, přidání/upravení knih, přidání/upravení spisovatelů (viz. bodové hodnoty v příspěvku níže).
b) Body získané do neděle 25.4.2010 jsou ze starých bodových hodnot (tzn. každý přidaný záznam 5 bodů a upravený záznam 3body)
Od 26.4.2010 vchází v platnost nový bodový systém (viz příspěvek níže).

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku25.4.2010 v 00:34

Z důvodu přechodu na nový bodový systém se 25.4.2010, celý den, nebudou přičítat body za nově doplněné informace.
Změna bodového systému platná od 26.4.2010


Nový bodový systém:

Přidání hodnocení : 0,5 b.
Přidání komentáře: 2 b.
Přidání fotky: 2 b.
Přidání odkazu: 1 b.
Přidání recenze: 5 b.

Přidání knihy: 4 b. +/-
Přidání vydání knihy: 7 b. +/-
Upravení knihy: +
Přidání spisovatele: 5 b. +/-
Upravení spisovatele: ++ znamená možnost získání více bodů, záleží na počtu vyplněných políček
+/- počet získaných bodů závisí na počtu vyplněných údajů
hodnota udává počet bodů při vyplnění všech základních polí.Kolik bodů získám při vložení nové knihy s jejím vydáním? Záleží na tom, kolik se vyplní informací ke knize či vydání. Každá správně vyplněná kolonka je ohodnocena půl bodem. Například: Vložím novou knihu (novou knihou je myšlena ta, která dosud není v databázi). Vložením nové knihy získávám 4 a půl bodu(při vyplnění všech údajů; pozn. při vyplění více autorů se počet bodů zvyšuje s každým správně přidaným spisovatelem u knihy). Po přidání knihy jako celku se přidává vydání knihy. 13 kolonek + obal knihy vydání. Po vyplnění všech polí máte možnost získat 8 a půl bodu (pozn. možnost více překladatelů, ilustrátorů, editorů->více bodů) .
Odpověď na otázku je tedy: Za vložení knihy s jedním vydáním a vyplněním všech základních informací můžete získat 13 bodů (pozn. možno získat více, dle doplnění autorů, kategorií, překadatelů, ilustrátorů, editorů)
Ke knihám, které již v databázi máme, můžeme vložit vydání. Například: Autor: John Steinbeck, název knihy: Hrozny hněvu. Je to jedna kniha s různým vydáním. Kdyby vyšlo další (pozn.: 9 vydání této knihy již v databázi máme, poslední z roku 2007) získáme 8,5 bodu při jeho vložení. Můžete tedy vkládat buď celé knihy, nebo jen jednotlivá vydání. Pozn. Není možné vložit knihu/spisovatele, která již v interní databázi existuje.


Byli bychom rádi, kdyby se do knižní databáze vkládali jen správné informace. Při zjištění špatně vložených údajů, nebo při zjištění úmyslného poškozování databáze hrozí odebrání bodů (výše sankce závisí na rozhodnutí administrátora).

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku19.10.2009 v 18:49

V detailu uživatele od teď naleznete výpis jeho veškeré aktivity (obsahové) na KDb.cz se součtem počtu bodů. V budoucnu by jsme rádi zavedli odměňování aktivní uživatelů v současné době to možné není, ale pokud se na to podaří uvolnit prostředky rozhodněte budete odměněni.

Soupis bodů za jednotlivé aktivity:
Přidání hodnocení : 1
Přidání komentáře: 2
Přidání fotky: 2
Přidání odkazu: 1
Přidání recenze: 4

Přidání knihy: 5
Upravení knihy: 3
Přidání spisovatele: 5
Upravení spisovatele: 3
Přidání organizace: 5
Upravení organizace: 3