Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku20.3.2010 v 22:02

Rád bych Vás informoval o opravení výsledné kvality u zmenšovaných nahrávaných obrázků ke (knihám, spisovatelům a organizatím). Dříve byly fotky nezaostřené a nevyhlazené. Od teď je tento problém odstraněn. Takže není potřeba fotky zmenšovat před vložením, stačí stáhnout největší fotku například ke knize a tu potom nahrát a veškerý proces zmenšování se poté udělá sám.

Ony
OnyTermín přidání příspěvku27.12.2009 v 22:04

Děkuji za odpovědi.
Ahoj, Artrane :-)

Artran
ArtranTermín přidání příspěvku26.12.2009 v 18:17

Ony: Ahoj :-) Skeny obálek starších knih je možno také najít v internetových antikvariátech nebo zde:

http://www.knihynainternetu.cz/
http://www.aukro.cz/showcat.php?id=8466&fb=1
http://www.odklepnuto.cz/sk1a806a1144-knihy

A při vygooglovávání doporučuju klikat spíš na odkaz "archiv" než na samotný odkaz.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku26.12.2009 v 12:02

Obrázky nejsou to nejdůležitější, pokud k nim nemáte snadný přístup nevkládejte je. Důležitost bych viděl hlavně ve správnosti vložených dat, jestli tam jsou nebo nejsou obrázky, může je vložit kdokoli jiný, kdo bude mít třeba snadnější přístup.

Ony
OnyTermín přidání příspěvku25.12.2009 v 20:54

Dotaz: Ráda bych přispěla k rozvoji databáze přidáváním starších knih, ale mám problém právě s obrázky. Skener mám, ale dost s ním bojuji a momentálně nemám čas se s každou obálkou zlobit celé odpoledne. Doplňování jiných údajů by mi ale snad šlo a dokonce by mě asi i bavilo. Chci se tedy zeptat, jak moc důležité jsou obrázky. Zatím jsem je tady viděla skoro u všeho, tak nechci, aby to pak mnou nahozené profily vypadaly nějak odfláknutě.

Artran
ArtranTermín přidání příspěvku14.11.2009 v 20:17

Obrázky obálek jsou vázány ke konkrétním vydání knih. Nenahrávejte prosím obrázky obálek k vydáním, ke kterým nepatří.

Dále doporučuji nahrávat obálky upravené programem na úpravu obrázků (např. Gimp či Photoshop). Často je dobré zlepšit barvy a kontrast, neboť obrázky jsou vybledlé (v Gimpu velmi pomohou funkce pro automatickou úpravu barev). Výsledný obrázek by však měl působit přirozeně. V případě obálek starších knih je dobré vyretušovat potrhané rohy apod. (v Gimpu funkce "klonování"). Obálka by zkrátka měla knize dělat čest a nikoli ji hanět ;-)

Na ukázku: http://www.kdb.cz/knihy/389/babicka