100%

Psychologie

Psychologie
Psychologie
Knihu právě čteVlastníKnihu má v oblíbených
Právě čteVlastníV oblíbených
111
Autoři:, Richard C. Atkinson, Edward E. Smith, Daryl J. Bem, Susan Nolen-Hoeksema
Originál:Hilgard´s Introduction to Psychology
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Psychologie
Psychologie
Nakladatel:Portál
ISBN:80-7178-640-3
EAN:9788071786405
Termín:
Pořadí vydání:2. aktualizované
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Markéta Zindulková
Překladatelé:Dagmar Brejlová, Erik Herman, Miroslav Petržela
Rozsah (počet stran):752
Formát (výška x šířka):295 x 200 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Jedna z nejužívanějších učebnic psychologie, jejíž nové vydání bylo zásadně upraveno a doplněno vzhledem k aktuálnímu vývoji psychologického poznání. Kniha pokrývá hlavní oblasti psychologie: neurobiologické základy psychologie, kognitivní psychologie, emoce a motivace, osobnost, psychický vývoj, sociální chování, psychopatologie a psychoterapie. Učebnice podává základní přehled psychologických poznatků, včetně nejnovějších výsledků výzkumu, přičemž kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem. Je doplněna množstvím schémat, fotografií a grafů. Vede čtenáře k utváření vlastních názorů a klade důraz na praktické využití získaných poznatků.
Systematický výklad je oživen řadou partií věnovaným problémům: Je agresivní chování vrozené, nebo naučené? Existují vytěsněné vzpomínky? Jsme od přírody sobečtí? Měří testy IQ skutečně inteligenční schopnosti? Jaký vliv má pozitivní diskriminace menšín? Tyto a další otázky současné psychologie si kladou přední odborníci na stránkách pubikace, která vyšla v USA již ve třináctém vydání.
Kniha je určena studentům psychologie, učitelství, lékařství a sociálních oborů, psychologům, pedagogům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům, manažerům, středoškolákům připravujících se na studium psychologie a dalším zájemcům o psychologii.