90%

Věčný Thomas

Věčný Thomas
Věčný Thomas
Knihu četloVlastní
ČetloVlastní
11
Autor:
Originál:Forever Odd
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Věčný Thomas
Věčný Thomas
Nakladatel:BB art
ISBN:978-80-7381-005-4
EAN:9788073810054
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Robin Brichta
Překladatel:Zuzana Pokorná
Editoři:Marie Černá, Danuše Lišková
Rozsah (počet stran):296
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:pevné desky, plátěný potah, přebal
Materiál:kniha

Anotace

Druhá kniha série Odd Thomas.

Po úspěšném románu Podivný Thomas se Dean Koontz vrátil ke svému hrdinovi ještě jednou v dalším svazku napínavého čtení, které je pro něj tak typické.
Jednadvacetiletý Odd zůstal po srpnovém masakru v nákupním středisku sám a s neodbytnou představou, že mohl tehdejší katastrofě zabránit. Proto vychází vstříc mrtvému doktoru Jessupovi a vrhá se do další záchranné akce, jejíž výsledek je víc než nejistý. Na scéně se znovu objevují jeho přátelé, Terri Stambaughová, Malý Ozzie s Příšerkou Chesterem i náčelník Wyatt Porter, a spolu s nimi i přízraky, které nemůže opominout.
Zprvu jednoduchý rébus se změní ve střet se zlem tak temným, jaké si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech. Tak jako se předtím hnal za valící se pohromou, tak se tentokrát snaží pohroma a zlo navalit na něj a zneužít jeho daru vidět mrtvé a komunikovat s nimi. A protože je v sázce život blízkého přítele, Odd Thomas se nezdráhá tuhle výzvu vyslyšet. Ocitá se pod povrchem Pico Munda, městečka, v němž strávil celý svůj život, v protipovodňových tunelech ústících ve vyhořelém hotelu s kasinem, které bývalo eldorádem hazardních hráčů. Tam na něj čeká tajemná Datura se svými kumpány, aby prověřila jeho nadpřirozené schopnosti a dosáhla toho, po čem touží a kvůli čemu se neštítí i toho nejhoršího zločinu. Její představy o štěstí si nezadají s vidinami nejhorších psychopatů a na našem hrdinovi je, aby ji přes všechno to latentní šílenství a všudypřítomné nebezpečí včas a důrazně odkázal do příslušných mezí.

Žánr a kategorie knihy Věčný Thomas

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Fantasy
Krásná literatura » Próza » Horor

Série Odd Thomas

Díl v sérii:2

Další díly v sérii Odd Thomas

Název knihyDíl v sérii

Štítky