84%

Temné vize

Temné vize
Temné vize
Knihu chce přečíst
Chce přečíst
1
Autoři:, Dan Simmons, George Raymond Richard Martin
Originál:Dark Visions
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Temné vize
Temné vize
Nakladatel:AF 167
ISBN:80-85384-21-3
Termín:
Pořadí vydání:1.
Místo:Brno
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Karel Soukup
Překladatelé:Jiří T. Pelech, Jan Kantůrek, Jan Oščádal, Jana Oščádalová
Editoři:Jana Rečková, Miroslav Dvořák, Jan Oščádal, Jana Oščádalová
Rozsah (počet stran):320
Formát (výška x šířka):205 x 145 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Stephen King je komerčně nejúspěšnější americký autor thrillerů a hororů, kritikou označovaný za následníka Dickensova; jeho realistický styl, jímž ztvárňuje hrůzostrašné a mnohdy značně morbidní scény, má kořeny ve fantastické literatuře 19. století. V úvodní trojici povídek tohoto svazku se vrací ke svým sci-fi začátkům a lehce načrtává variaci na průnik alternativního světa, pohrává si s duchařským příběhem, jenž je rámcově vymezen především zvláštním strašidelným místem, a konečně třetí, nejkontroverznější prózou, zabruslí i do hájemství černé magie a prapodivných čarodějných praktik.
Povídky:
- Přemístění (The Reploids)
- Kecky (Sneakers)
- Věnování (Dedication)

Dan Simmons je americký spisovatel, nositel cen World Fantasy za román Píseň Kálí a Huga za Hyperion, bývá srovnáván s mistrem "gotického" hororu Clivem Barkerem. Jeho doménou jsou především povídky - v této sbírce je zastoupen depresivní vizí rakovinových upírů, satirickou scénkou čerpající z Dantovy Božské komedie a parodující praktiky náboženských televizních programů, do třetice pak makabrózním příběhem o padlých vojácích Konfederace, kteří nedošli klidu na bitevním poli u Gettysburgu.
Povídky:
- Metastáza (Metastasis)
- Vanni Fucci v pekle strádá, osudu se nepoddává (Vanni Fucci is Alive and Well and Living in Hell)
- Iversonovy jámy (Iverson's Pits)

George R. R. Martin je též americký spisovatel, který ve druhé polovině sedmdesátých let proslul sci-fi povídkami mnohokrát oceněnými Hugem i Nebulou - mezi nejslavnější patří Píseň pro Lyu a Písečníci. Od osmdesátých let zřetelněji inklinuje ke strašidelným příběhů, v nichž nově zpracovává klasická témata a nadpřirozená monstra. Brilantní novela obsažená v tomto souboru je dokladem jeho spisovatelského mistrovství, jímž se i žánru hororu zařadil mezi přední světové autory. Se smyslem pro napětí a živé dialogy kombinuje drsnou americkou detektivní školu, v níž není nouze o tratoliště krve, s evropskou tradicí vlkodlaků, v níž zas nechybí krásné a neohrožené dívky ocitající se v nebezpečí.
Novela:
- Proměna kůže (The Skin Trade)

Žánr a kategorie knihy Temné vize

Krásná literatura » Próza » Světová próza
Krásná literatura » Próza » Horor