77%

Rychlost

Rychlost
Rychlost
Autor:
Originál:Velocity
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Rychlost
Rychlost
Nakladatel:BB art
ISBN:978-80-7341-958-5
EAN:9788073419585
Termín:
Pořadí vydání:1.
Ilustrátor:Robin Brichta
Překladatel:Roman Lipčík
Editoři:Hana Pešinová, Mirka Jarotková
Rozsah (počet stran):350
Formát (výška x šířka):210 x 150 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

„Pokud tento vzkaz nepředáš policii a nezapojíš ji do věci, zabiju pěknou světlovlasou učitelku v okresu Napa. Pokud předáš tento vzkaz policii, zabiju starší ženu, věnující se charitativní činnosti. Máš šest hodin na rozhodnutí. Je to na tobě."
Poklidný život, jaký vede barman Billy Wiles, nedovolí považovat sdělení, které jednoho dne najde za stěračem svého automobilu, za nic jiného než nevkusný žert. To však pouze do té chvíle, než policie najde první zavražděnou. Neznámý psychopat si s Billym od té chvíle hraje jak kočka s myší, staví ho před stále krutější volby, strojí na něj pasti - a mrtvých přibývá.
Billymu Wilesovi nezbývá než neznámému a zcela nepochopitelnému neústupně čelit. Kdyby to neudělal, vrah by zaútočil na jeho nejslabší místa. Pár jich má a tím nejcitlivějším je jeho snoubenka, ležící bezmocná v kómatu v místní nemocnici. Už pro její záchranu musí Billy vyvinout maximální úsilí, aby vraha odhalil a zastavil.
Koontz znovu osvědčil mistrovství v budování stupňujícího se napětí i smysl pro detail, s nímž vypráví dramatický příběh odehrávající se na půdorysu několika málo hodin. Jeho příznivce překvapí mírný odklon od žánru, na nějž si u něho zvykli. V nejnovějších románech, k nimž patří i tento, se obejde bez zásahů převratných technologií či dokonce sil nepocházejících z tohoto světa, aniž by jeho knihy ztrácely na působivosti.
Deana Koontze nazývá kritika „pánem našich nejtemnějších snů", ale rovněž připomíná, že si v oblasti thrillerů vybudoval bezmála svůj vlastní žánr. Jeho kvality, jež se za více než třicet let vybrousily i do literárního mistrovství (kritika přidává přirovnání k Dickensovi), oceňují vedle odborníků i čtenáři, kteří každý jeho nový román pravidelně posílají na přední místa žebříčků bestsellerů.

Žánr a kategorie knihy Rychlost

Krásná literatura » Próza » Horor

Štítky