90%

Strategie modrého oceánu

Strategie modrého oceánu
Strategie modrého oceánu
Autoři:, Renée Mauborgne
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Strategie modrého oceánu
Strategie modrého oceánu
Nakladatel:Management Press
ISBN:978-80-7261-128-7
EAN:9788072611287
Termín:
Pořadí vydání:dotisk 1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):240
Formát (výška x šířka):235 x 165 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha
Edice:Knihovna světového managementu

Anotace

Kniha W. Chana Kima a Renée Mauborgneové Strategie modrého oceánu, jejíž české vydání s podtitulem Umění vytvořit si svrchovaný tržní prostor a vyřadit tak konkurenty ze hry připravilo nakladatelství Management Press (váz., 240 str., doporučená cena 410 Kč, z angl. orig. knihu přeložila Irena Grusová), vystavuje pochybám vše, co bylo až dosud považováno za předpoklad strategického podnikatelského úspěchu.
Mezinárodní bestseller, který vyšel již v 41 jazycích a jehož se prodalo již více než 2 milióny výtisků, na současnou vypjatou konkurenční situaci reaguje tak, že přináší pragmatickou a názornou metodologii hodnotových inovací, které jsou klíčovým prvkem vytváření „modrých oceánů“ nových a výlučných tržních příležitostí.

„Firmy – ve snaze o dosažení udržitelného a ziskového růstu – se tradičně pouštějí do neúprosných konkurenčních střetů – do přímé konfrontace s konkurenty,“ říkají autoři. „Bojují o dosažení konkurenční výhody, svádějí bitvy o tržní podíl, usilují o to, aby vynikly, aby se něčím odlišily od svých konkurentů.“

Výsledkem takového přístupu jsou v dnešních podmínkách, kdy jednotlivá odvětví jsou doslova přeplněna konkurenty a kdy jejich nabídka vysoko převyšuje poptávku, „rudé oceány“, v jejichž „krvavých“ vodách mezi sebou tito soupeři zápasí o neustále se zmenšující ziskový potenciál, přičemž jejich nabídky jsou si v důsledku intenzivního „benchmarkingu“ stále podobnější a podobnější. Autoři dokazují, že ačkoli většina firem se vrhá do „rudých oceánů“ líté konkurence, pravděpodobnost, že by jim taková strategie mohla zajistit budoucí ziskový růst, je dnes stále menší a menší.

Vycházejí přitom z důkladného studia více než 150 „strategických tahů“, k nimž došlo během více než sta let ve třiceti různých podnikatelských odvětvích. Dokazují, že základem úspěchu vůdčích firem zítřka nebudou vítězné střety s konkurenty, ale vytváření „modrých oceánů“ svrchovaného tržního prostoru zralého pro další růst. Takové strategické tahy – autoři je označují jako „hodnotové inovace“ – vytvářejí skokové přírůstky hodnoty jak pro firmu, tak i pro její zákazníky, vyřazují konkurenty ze hry a podněcují a uvolňují novou poptávku.

Kniha Strategie modrého oceánu ale především přináší systematický přístup, jenž ve svých důsledcích umožňuje minimalizovat význam konkurenčních firem a odkázat je do „postavení mimo hru“. V knize, která od základu mění tradiční pohled na strategii, autoři předkládají zkušeností prověřené systémové rámce, analytické nástroje a praktické principy, umožňující úspěšné zformulování a realizaci strategií modrého oceánu – úspěšné vytváření a využívání „modrých oceánů“ příležitostí.

Kniha W. Chana Kima a Renée Mauborgneové, která fakticky převrací tradiční myšlenkové pojetí strategie, tak načrtává spolehlivou mapu „nové smělé cesty k budoucím podnikatelským vítězstvím“.

Kniha vyšla v Knihovně světového managementu nakladatelství Management Press.


Co v knize najdete

· Diagnostické nástroje k určení strategického profilu (hodnotové křivky) firmy, jejích konkurentů a odvětví její působnosti + popis parametrů dobré strategie.
· Vysvětlení originální koncepce hodnotových inovací, která je základem vytváření „modrých oceánů“ a umožňuje firmám přinášet skokové přírůstky hodnoty pro zákazníka a dosahovat přitom zároveň jak odlišení od konkurence, tak i nízkých nákladů.

· Šest principů strategie modrého oceánu – osa celé knihy, podrobný průvodce procesy formulování a realizace strategie modrého oceánu + systémový rámec čtyř kroků tvorby strategie.
· Techniky „vizualizace“ strategie.

· Řadu příkladů (podrobných případových studií) firem, jež si vytvořily svrchované „modré oceány“ široké poptávky, které jsou zdrojem jejich dlouhodobého ziskového růstu.

Žánr a kategorie knihy Strategie modrého oceánu

Učebnice » Příručky pro studenty » Ekonomické obory