86%

Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
Dívka, která si hrála s ohněm
Knihu četloKnihu chce přečístVlastníKnihu má v oblíbených
ČetloChce přečístVlastníV oblíbených
2232
Autor:
Originál:Flickan som lekte med elden
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání švédština švédština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Vydání knihy :

Dívka, která si hrála s ohněm
Dívka, která si hrála s ohněm
Nakladatel:Host
ISBN:978-80-7294-391-3
EAN:9788072943913
Termín:
Pořadí vydání:2.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Azita Haidarová
Rozsah (počet stran):239
Formát (výška x šířka):190 x 120 mm
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současnýživot Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy.
Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...

Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každýl eden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se StiegLarsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku.