76%

Čtení obrazů

Čtení obrazů
Čtení obrazů
Autor:
Podtitul:O čem přemýšlíme, když se díváme na umění?
Originál:Reading Pictures
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

V myšlenkově bohaté knížce se autor - spisovatel, editor a překladatel - zamýšlí nad strategiemi "čtení" výtvarných děl. Předkládá nápadité, přitom srozumitelné interpretace obrazů, soch i staveb z různých etap evropských i světových dějin umění.
Ze zřetele Manguel nespouští diváka - klade si otázky, co pro člověka určité umělecké dílo může znamenat, jak divák dílo dešifruje, jak nás při vnímání obrazů ovlivňují předchozí znalosti a dobový kontext. Předmětem Manguelova zkoumání jsou díla umělců z různých období a zemí (Joan Mitchell, Robert Campin, Tina Modotti, Lavinia Fontana, Marianna Gartner, Filoxenos, Picasso, Claude-Nicolas Ledoux, Peter Eisenman či Caravaggio).

Čtení obrazů
Čtení obrazů
Nakladatel:Host
ISBN:978-80-7294-274-9
EAN:9788072942749
Termín:
Pořadí vydání:1.
Místo:Brno
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Martin Pecina
Překladatel:Marek Sečkař
Rozsah (počet stran):348
Vazba:Vázaná s přebalem
Materiál:kniha

Anotace

Říká se, že každý obraz vypráví příběh — je to však skutečně pravda? Dokážeme číst obraz stejně, jako bychom četli knihu? Existuje řeč, jíž se můžeme naučit a jež nám umožní vytáhnout z obrazu jeho význam? A chce sám obraz, abychom jej rozluštili, dešifrovali, abychom mu porozuměli? Alberto Manguel, autor bestselleru Dějiny čtení, předkládá ve své knize Čtení obrazů bystrou, myšlenkově provokativní a poutavou úvahu o otázkách, které si klademe, když stojíme před uměleckým dílem.

Žánr a kategorie knihy Čtení obrazů

Umění