94%

100 potravin pro zdraví

100 potravin pro zdraví
100 potravin pro zdraví
Autor:
Podtitul:jaké šance skrývá správná výživa se všemi cennými složkami : jak zdravou výživou předcházet chorobám, mírnit potíže a posilovat imunitu
Originál:Die 100 wichtigsten Lebensmittel
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání němčina němčina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

V průběhu života člověk sní až sedmdesát tun potravin a vypije více než padesát tisíc litrů tekutin. Rok co rok tedy spotřebujeme takřka jednu tunu jídla. Naše stravovací zvyklosti se v posledních 200 letech od základů změnily: poklesla konzumace obilnin a vlákniny, stoupl příjem tuků, živočišných bílkovin a cukru. Správnou výživou můžeme nejen posílit svou obranyschopnost, ale i předcházet mnoha nemocem. K vyvážené stravě stačí relativně málo základních potravin. Podle nejnovějších vědeckých poznatků vybral autor 100 nejdůležitějších potravin, jejichž příjem zajistí duševní i fyzické zdraví až do vysokého věku. " Zdravě jíst neznamená, že člověk musí zapomenout na požitek z jídla. Pokuste se stravovat vyváženě. K tomu vám pomůže pohled na nejnovější pyramidu potravin. " Hodnotu stravy určuje šest velkých skupin živin: bílkoviny, tuky, sacharidy, vitaminy, minerální látky a sekundární rostlinné látky. Vyvážená a cíleně sestavená strava obsahuje všechny tyto skupiny. " 100 nejdůležitějších potravin, bez nichž se zdravá a rozmanitá strava prostě neobejde: od ovoce, zeleniny a bylinek až po obilí, ryby a maso. S řadou tipů k úpravě a recepty.

100 potravin pro zdraví
100 potravin pro zdraví
Nakladatel:Euromedia Group
ISBN:978-80-249-0991-2
EAN:9788024909912
Termín:
Pořadí vydání:1.
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Alena Bezděková
Rozsah (počet stran):248
Formát (výška x šířka):240 x 179 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah (eventuálně s laminem), bez přebalu
Materiál:kniha

Anotace

Jaké šance na plnohodnotný život dává v současném světě správná výživa se všemi cennými složkami? Je možné zdravou výživou předcházet civilizačním chorobám, mírnit potíže a posilovat imunitu? Podle nejnovějších vědeckých poznatků vybral autor 100 nejdůležitějších potravin, jejichž příjem zajistí duševní i fyzické zdraví až do vysokého věku. S řadou tipů k úpravě a recepty.

Žánr a kategorie knihy 100 potravin pro zdraví

Zdraví a životní styl » Zdraví » Zdravá, štíhlá kuchyně

Štítky