74%

Poslední Teorém

Poslední Teorém
Poslední Teorém
Autoři:, Frederik Pohl
Originál:The Last Theorem
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Poslední Teorém
Poslední Teorém
Nakladatel:Baronet
ISBN:978-80-7384-197-3
EAN:9788073841973
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Martina Kysucká
Překladatel:Petr Kotrle
Editor:Josef Frais
Rozsah (počet stran):416
Formát (výška x šířka):200 x 125 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah, přebal
Materiál:kniha

Anotace

Poslední dílo pravděpodobně největšího z autorů SF, jehož vydání se již nedočkal, napsané na základě stostránkových Clarkeových poznámek ve spolupráci s dalším velikánem této generace autorů SF, Frederikem Pohlem, se stalo skutečnou literární událostí a více než důstojným Clarkeovým rozloučením.
Román nepostrádá velké vědecké myšlenky, na něž jsme u autora zvyklí, ale je také doprovázen určitým ironickým nadhledem nad lidskou pošetilostí. Poslední teorém je příběhem jedné matematické obsese a oslavou lidského ducha a vědy. Současně však dobrodružným vyprávěním, v němž lidstvo čelí svému vyhubení všemocnými mimozemšťany a, aby přežilo, je nuceno potlačit své politické a náboženské rozpory.
Srílanský student Randžít Subramanian vyřeší Velkou Fermatovu větu jen prostředky známými ve Fermatově době, čímž získává nejen slávu a bohatství, ale i povolání do tajné organizace Pax per Fidem usilující o zklidnění politických rozporů na Zemi. Tak se dostává do středu celosvětových konfliktů, při jejichž řešení by se měl uplatnit i jeho mimořádný talent. Mezitím se však k Zemi blíží nepřátelské lodě s cílem vyhladit celému vesmíru nebezpečné lidské pokolení.

Žánr a kategorie knihy Poslední Teorém

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Štítky