93%

Tři kamarádi

978-80-249-1885-3
978-80-249-1885-3
Knihu četloVlastní
ČetloVlastní
11
Autor:
Originál:Drei Kameraden
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání němčina němčina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Erich Maria Remarque patří mezi nejčtenější autory 20. století. Ve svých dílech velmi autenticky popisuje válku a prožitky lidí v ní i mimo ni. Náměty mohl čerpat z vlastních zážitků, neboť se účastnil bojů v první světové válce - z ní vyšel z ní psychicky a morálně zdrcen.

Román o návratu válkou zdecimovaného člověka zpět domů a jeho následném hledání místa ve společnosti se mimojiné vyslovuje k problematice poválečného Německa a jeho katastrofálního hospodářského úpadku (marka je v té době velmi nestabilní měna, kurz se mění ze dne na den).

Kniha vypráví o třech mladých mužích, kteří vlastní autodílnu: o Robertu Loknkapovi, Otto Kostnerovi a Gottfriedu Lentovi. Perspektiva vyprávění spočívá na postavě Roberta (ich forma). Podobně jako v dalším Remarquově románu Nebe nezná vyvolených se i zde nachází motiv automobilových závodů a milované dívky nakažené tuberkulózou. Právě do této dívky se hlavní hrdina zamiluje, když ji jednou potká na vyjížďce závodním autem Karlem. Často dívku navštěvuje a také s ní jede na prázdniny. Tam se však dozvídá zdrcující novinu - Patricie (tak se dívka jmenuje) trpí tuberkulózou. Během jejich pobytu je Lent zastřelen. Stav Patricie se nadále zhoršuje a odjíždí do horského sanatoria. Robert ji přijíždí navštívit, ale nemá dostatek peněz, aby si zde mohl pronajímat pokoj. Otto prodá jejich Karla, aby svému příteli umožnil prožít poslední chvíle s milovanou dívkou. Nakonec Pat umírá.

Vydání

Žánr a kategorie knihy Tři kamarádi

Krásná literatura » Próza » Světová próza