80%

Omega

Omega
Omega
Autor:
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Omega
Omega
Nakladatel:Columbus
ISBN:80-7249-011-7
Termín:
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):367
Materiál:kniha

Anotace

Lidé umírají, ale konkurenční firmy bezohledně bojují o moc a o miliardové zisky.
Doktor Marcus Ford, primář úrazového oddělení, je mužem, jehož hned tak nějaký problém neporazí. A o problémy nebývá v nemocnici, sloužící převážně barevným a chudým obyvatelům Los Angeles, nikdy nouze. Zdá se však, že potíže, do nichž se klinika dostává právě teď, jsou tím nejhorším, co může zdravotnické zařízení potkat. Banální a bezchybně provedené operace jsou náhle komplikovány infekcí a několik jich končí náhlými a drastickým úmrtími. Nákaza, již nelze zvládnout žádným z dosud dostupných antibiotik, se šíří i do jiných nemocnic a v nejbližších dnes hrozí zasáhnout možná celé město.
Doktor Ford se rozhodne nalézt přístup k novému, zatím zdaleka nejúčinnějšímu léku, vyvinutému zřejmě už před lety, z neznámých důvodů však dosud neuvedenému na trh. Projekt Omega, jak byl nový lék pracovně nazván, je ale zahalen zlověstným tajemstvím. Přátelé se stávají nepřáteli, zdravý rozum selhává a cesta za Omegou začíná být dlážděna dokonce i vraždami.
Sympatický hrdina se náhle ocitá uprostřed bezohledně zápasících farmaceutických firem, bojuje však o to urputněji, že nezvládnutelnou nákazou onemocněla i jeho čtrnáctiletá dcerka Sunny. Původní odhodlání mladého lékaře se mění v zoufalý zápas o přežití.
Doktor Ford musí Omegu získat doslova za každou cenu...