74%

Domeček na Vesuvu

1996 - Šulc a spol.
1996 - Šulc a spol.
Autor:
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání čeština čeština
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
1996 - Šulc a spol.
1996 - Šulc a spol.
Nakladatel:Šulc a spol.
ISBN:80-85636-57-3
Termín:
Pořadí vydání:1
Místo:Praha
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Rozsah (počet stran):291
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Vysokoškolačka Jarmila je z politických důvodů propuštěna ze zaměstnání, které odpovídá její kvalifikaci a najde si práci jako signalistka u dráhy. Ve venkovské stanici poznává svérázné železničářské prostředí, seznamuje se s lidmi, kteří železnicí žijí tělem i duší. Jarmila tady nachází přátelství i lásku. V novém zaměstnání je nucena rezignovat na své vzdělání, ale svou práci na železnici si brzy zamiluje. Touží však, vrátit ke své původní práci v reklamě.
Osud hlavní hrdinky Jarmily i dalších obyvatel železničářské vesnice v celém příběhu ovlivňuje nejen láska a přátelství, ale i nevěra a žárlivost, která je hnacím motorem dalších událostí Jarmilina života.
Domeček na Vesuvu je romantický milostný příběh, čerpající z velké části ze života jeho autorky. Ludmila Vaňková je známá především jako spisovatelka historických románů. V tomto pro ni netradičním díle však zobrazila hlavní hrdinku Jarmilu, jejíž příběh v mnohém připomíná část jejího vlastního života.
Sama Ludmila Vaňková byla nucena v sedmdesátých letech opustit z politických důvodů svou práciv nakladatelství a pracovala několik let v železniční stanici Karlštejn.