61%

Kalibán

Kalibán
Kalibán
Autoři:, Roger MacBride Allen
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Kalibán
Kalibán
Nakladatelé:Knižní klub
Eminent
ISBN:80-7176-445-0
80-85876-28-0
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Pavel Hubička
Překladatel:Veronika Volhejnová
Rozsah (počet stran):320
Formát (výška x šířka):205 x 130 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

V daleké budoucnosti zuří mezi lidmi nepřiznaný, ale o to ostřejší ideologický konflikt. Vysídlenci - potomci té části lidstva, která odletěla ze Země dobývat nové planety - zpohodlněli a jejich jediným ideálem je, aby se už nikdy nic nezměnilo. Usedlíci, ti, kteří kdysi zůstali doma, se mezitím sami pustili do kolonizace vesmíru a stali se tou aktivnější složkou lidstva. Nepřátelství mezi oběma dosáhlo takových rozměrů, že jedni i druzí občas dokonce popírají, že by měli společné předky. A základní spornou otázkou zůstávají roboti, kteří jsou noční můrou Usedlíků.
Teprve katastrofální ekologická situace na malé vysídlenecké planetě Inferno přiměje oba tábory k neochotné a opatrné spolupráci. Právě když se zdá, že k sobě přece najdou cestu, se v ulicích hlavního města Hades objeví podivný červený robot. Robot, který se chová tak, jako by snad ani neměl tři zákony robotiky. Robot, bez svědomí a pocitu viny, robot, který neví nic o lidech a nesoucítí s nimi... Kalibán...

Tuto vynikající science fiction, strhující příběh, jenž rozvíjí i boří "klasické" zákony robotiky, napsal za Asimovovy spolupráce jeden z největších talentů dneška, spisovatel Roger MacBride Allen.